EstetiklerGenel Sağlık

Yer Çekimine Meydan Okuyan Kalçalarınız Olsun

Yer Çekimine  Meydan Okuyan Kalçalarınız için Beslenme , Güzel Kalçalar için Beslenme, Güzel Kalçalar için Egzersiz ,

Seksi kalçalara sahip olmak isterseniz işte tam size göre bir yazı karşınızda. Yer çekimine meydan okuyan kalçalarınız olsun istiyorsanız aşağıdaki önerilerimize dikkate alarak , son derece çekici kalçalara sahip olabilirsiniz.  Sizinde televizyon ve internette gördüğünüz kadınlar gibi yer çekimine meydan okuyan kalçalarınız olsun !

Yer Çekimine  Meydan Okuyan Kalçalarınız için Beslenme 

 

Unutmayın ki, yediğiniz şey kalçanızı şekle sokmak adına önemlidir. Doğru yemeği yemek, egzersiz kadar önemlidir. Bugün,  hep hayalini kurduğunuz mükemmel tonda kalça inşa etmenize yardımcı olacak bazı değerli ipuçlarını paylaşıyoruz.  Kalçalarınızı egzersiz yapmadan büyütmek mümkün değildir. Amacına ulaşmak için şu 2 aşamayı izlemelisiniz:

  • Kalça güçlendirici egzersiz.
  • Bir egzersizden sonra, iyileşme döneminde beslenme.

Egzersizden sonra, kalçanız onarım döngüsündedir ve poponuzun daha da büyüyeceğinden emin olmak için doğru türde ve miktarda gıda seçmek önemlidir.

Bu basit kuralı aklınızda bulundurun : Eğer kalçalarınızı büyütmek istiyorsanız   daha fazla yemelisiniz. Poponuzu güzel bir şekle sokmak istiyorsanız  dengeli ve sağlıklı yemek yemelisiniz. Her şeyin fazlalığı kötüdür , bu yüzden sağlık sorunlarına yol açabileceğinden protein veya karbonhidratları fazla tüketmeyin. Günlük tavsiyenin günde 3 ile 5 arasında olmasına rağmen günde en az bir parça meyve yemelisiniz .

Güzel Kalçalar için Beslenme

Proteinler; kalçalarınızı güzelleştirmenin anahtarıdır.  Zaten iyi kurulmuş bir egzersiz rutininiz varsa, antrenmandan sonra bir protein takviyesi almanızı tavsiye ederiz. İyi proteinlerin bazı doğal kaynakları ton balığı, yumurta, hindi, tavuk, tilapia, baklagiller, süzme peynir, yağsız kırmızı et, baklagiller ve herhangi bir balık.

Güzel Kalçalar için BeslenmeKarbonhidratlar hiç olmadan olmaz. Tam buğday veya tam tahıl alternatifleri  beyaz ekmek ve makarna ile  değiştirin. İyi bir kas sistemini korumanıza yardımcı olan karbonhidratlar, kinoa, kahverengi pirinç, yulaf, tüm tahıl gevreği, tatlı patates ve kuskustur.

Kötü yağların aksine, iyi yağlar çok çeşitli sağlık yararları sağlar. Onlar ayrıca hayallerinizin bedenini şekillendirmenize ve hatta kilo vermenize yardımcı olur. Sağlıklı yağların en iyi kaynakları balık yağı, sızma zeytinyağı, badem, ceviz ve fıstık yağıdır.

Brokoli, ıspanak, lahana ve yeşil sebzeler gibi antioksidanlar bakımından zengin sebzelere odaklanın. Bunlardan istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Egzersiz ile Yer Çekimine Meydan Okuyan Kalçalarınız Olsun

Unutmayın ki egzersiz yapmadan sonuçları göremezsiniz ve hatta kilo alabilirsiniz. Egzersiz rutininiz sadece kalçalara odaklanmamalıdır. Bacak kaslarınızı  geliştirmeniz gerekir. Artık kas yapıcam ve kötü görüneceğim düşüncesini bir kenara bırakın çünkü kadınlar da ağırlık çalışarak hem sıkılaşırlar hem de güzel kalçalara sahip olurlar.

Walking Lunges ( Ağırlıklı Yürüyüş )Walking Lunges ( Ağırlıklı Yürüyüş )

Ayaklarınızla düz bir şekilde birbirinden ayrı tutun. Ellerinize 2,5 kiloluk dambell alın. Öncelikle dev bir adım atın, arkada kalan dizinizi  bükerek vücudunuzu yavaşça indirin. Sırtınızı ve vücudunuzu düz tutmayı unutmayın ve dizlerinizi 90 dereceden daha fazla bükmeyin. Sonra öndeki diğer bacak ile hareketi tekrarlayın tekrarlayın.

Popo Köprüsü

Sırt üzeri yere uzanın. Kollarınızı yanlarınıza yerleştirin ve dizlerinizi bükün. Ayaklarınız omuz genişliğinin açın ve yerleştirin. Topuğunuzu yere bastırın, kalçalarınızı yerden kaldırın ve sırtınızı düz tutarken kıçınızı sıkın. Hareketin bu kısmını gerçekleştirirken nefes verin ve birkaç saniye boyunca pozisyonu tutun. Yavaşça başlangıç ​​pozisyonuna geri döndüğünüzde nefes alın.

Burada inanılmaz glütenler oluşturmak için harika bir egzersiz bulacaksınız ve ayrıca evde yapılabilecek bu 12 basit egzersizi de beğenebilirsiniz .

Squat 

Egzersiz sıklığınız, istediğiniz sonuçları almak için önemli bir faktördür. Önemli değişiklikleri görmek için haftada iki kez yüksek yoğunlukta egzersiz yapın.  Bu egzersizler arasında squat artık herkesin duyduğu bir egzersiz modelidir. Bizler sizlere evde ve bahçede kendiniz yapabileceğiniz squat hareketleri öğreterek güzel kalçalara sahip olacaksınız. Eğer sizde  yer çekimine meydan okuyan kalçalarınız olsun istiyorsanız squat yapmayı aksatmamalısınız.

Duvar Squats

Kalça kaslarına daha fazla önem vermek için bu  varyasyonu deneyin. Bir duvara  sanki sandalye koymuş ve oturuyormuş şeklinde sırtınızı dik bir şekilde yaslayarak durun. 15-20 sn başlangıç için iyidir. Daha sonra bu süre artabilir.

Ağırlıklı Squat

Ağırlıklı Squat

Genelde barbell ile yapılan bu harekette ayaklar omuz hizasında açılır, Barbell omuz kaslarına yerleştirilir ve sanki arkada bir sandalye varmış gibi oturulup kalkılır

Yer çekimine meydan okuyan kalçalarınız olsun istiyorsanız hem beslenmeye hem de egzersize önem vermelisiniz. Birinden birinin sarkması daha uzun uğraşlara neden olacak ve istenilen verim alınamayacaktır. Bu açıdan yazımız son derece yararlıdır ve dikkatli bir şekilde adımları takip etmeniz gerekir.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir