Bitkisel ReçetelerDiyetlerGenel Sağlık

Tarçınlı Süt İle Zayıflama

Tarçınlı Süt İle Zayıflayın

Fazla kilolar son yıllarda hemen hemen herkesin en büyük sorunları arasında görülüyor. Kime sorsanız kilo vermek için bir yöntem deniyor. Bizler de sizlere en kolay ve güzel diyetleri ya da etkili zayıflama yöntemlerini sunuyoruz. İşte o yöntemlerden biri de tarçınlı süt diyeti. Özellikle fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin tükettiği tarçın, süt ile birleştiğinde size ayda 4 kiloya kadar verdirebiliyor. Sütün ve tarçının zayıflamaya olan etkisi ile günde sadece 2 bardak tarçınlı süt ile kolaylıkla kilo verebilirsiniz.

Dengelere Dikkat Etmelisiniz

Kilo verme konusunda her işte olduğu gibi bir denge vardır. Üç denge adı verilen bu yöntemde karbonhidrat metabolizmanızın, yeterli kalsiyum alınmasının ve yeterli protein alınmasının dengesi iyi sağlanmalıdır. Tüm bu dengenin üçü de süt içerisinde mevcuttur. Üstelik sütün %87’lik bir kısmı da sudan oluşmaktadır. Gün içerisinde yapılan yanlış tercihler ve yanlış beslenme kan şekerinde düzensizliklere ve metabolizmada yavaşlamaya ve hatta kilo almaya bile neden oluyor.

tarçınlı süt zayıflatırmıBir Ay Düzenli Yapmalısınız

Eğer metabolizmanızda bir sorun yok ise günde 2 bardak tarçınlı süt içerek ayda 2 ila 4 kilo arasında kilo vermeniz mümkün. Tabi ki bunun yanında yediklerinize de dikkat etmeli ve hareketli olduğunuz zamanları çoğaltmalısınız. Eğer metabolizmanızda herhangi bir sorun varsa ayda vereceğiniz kilo çok daha az olabiliyor. Özellikle sütün kan şekerini aniden yükseltmemesi ya da aniden düşürmemesi ile sağlanan denge sizlere yavaş yavaş yağ yakımının gerçekleşmesini sağlıyor.

Tarçınlı Süt Nasıl Yapılır?

Tarçınlı süt nasıl yapılır konusuna gelince. Öncelikle sütünüzü soğuk ya da sıcak olarak tüketebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercih edeceğiniz bir durumdur. Tarçınlı sütü yaparken toz tarçın çubuk tarçından daha etkili olarak görülmektedir. Lakin eğer çubuk tarçın kullanmak istiyorsanız bu da mümkün. Günde 2 kere 1 bardak sütün içine 1 çay kaşığı tarçını ekleyerek taneleri ile birlikte içmelisiniz. Tarçın aynı zamanda tatlı krizleriniz ile de baş etmenizi sağlayacak bir maddedir. Bu sayede hem diyetinizi bozmamış olacak hem de ayda 4 kiloya kadar verebileceksiniz.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir