BakımlarGenel Sağlık

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah noktalardan nasıl kurtulunur?

Cilt bir sünger gibidir ve içerisinde gözenekler bulundurur. Bu gözeneklerin bakteri ve pisliklerle dolması sonucu siyah noktaların oluşmasına neden olur. Cildin yağlı olmasıda bu durumu tetiklemektedir. Yoğun olarak burun üzerinde çevresinde görülmektedir. Bu soruna genel çözüm olarak, yüzünüzü her gün sabunlu su ile yıkayıp ardından duru su ile yıkamalasınız. Bu şekilde her gün cildinizi temizliyor fakat hala sonuç alamıyorsanız vereceğimiz tedavi yöntemlerini uygulayarak kesin çözüm alabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Maskesi : İki yemek kaşığı yulaf esmesini su içinde 10 dakika kadar iyice pişirdikten sonra, suyu süzerek ham olarak yulaf ezmesi elde ediyoruz. Kalan sert kısımları ezerek ince hale getiriyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz yulaf ezmesini, siyah noktaların olduğu bölgelere sürüyoruz. Yüzümüzde yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra duru ve ılık su ile iyice temizliyoruz. Cildinizdeki yumuşayayı hissedeceksiniz. Gözeneklerin içerisindeki bakteri ve mikroplar kolayca çıkacaktır. Bu tedavi yöntemi, yulaf içerisindeki proteinin cildinize tenefüs etmesiyle cilt gözenekleri genişliyor ve böylece sorun ortadan kalkıyor.

Sulu sirke kürü : Bu kürün amacı, küçük gözenekler içerisinde kalmış olan bakterilere rahatlıkla ulaşmaktır. Bu kür sayesinde yüzünüzde bulunan küçük ve inatçı siyah noktaları yok etmektir. Bir bardak su içerisine yarım bardak kadar sirke ilave ediyoruz. İyice karıştırdıktan sonra siyah noktaların olduğu bölgeleri, pamuk yardımı ile hafif bastırarak yaptığımız karışımı sürüyoruz. Ardından duru su ile yıkıyoruz.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir