Bakımlar

Sigara Kullananlar İçin Yüz Maskesi

Sigara kullanan kişilerin kan değerlerinde, normal sağlıklı bir insana göre çok daha fazla nikotin bulunmaktadır. Solunum yollarında bulunan sorunların yanı sıra, cilt üzerindeki olumsuz etkileri de oldukça fazladır. Sigara kullanan kişilerde, erken yaşlanma ve cilt üzerinde sararmalar görülmektedir. Doğal çözümler sayesinde, bu olumsuz durumların bir çoğundan kurtulmak mümkündür.

Yüz Sararmasını Gideren Yüz Maskesi : Sararmış ciltlerin normal haline dönmesi adına her gece yatmadan önce bu maskeyi uygulamalısınız.

1 adet armut bu maske için yeterli olacaktır. Bir kap içerisine armudu iyice rendeleyin daha sonra açığa çıkan armut suyu ile yüzünü nemlendirin daha sonra kalan küspeyi yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bekletin. Küspeyi bir bez ile temizledikten sonra kalan kısmını duru su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu tedavi ile cildiniz zaman ile ilk günkü rengine dönecektir.

Yüz Dirileştiren Maske : Bu maske, sigaradan erken yaşlanan cildinizi daha diri hale getirecektir. Yüz hatlarınız daha keskin ve cildiniz daha parlak hale gelecektir. Maske için gerekli malzemeler; 1 şişe soda, 1 adet limon ve 3 yemek kaşığı bebe yağı yeterli olacaktır. Bir kap içerisine sodayı döküyoruz daha sonra 1 adet limonun suyunu kap içerisine sıkıyoruz. Daha sonra 3 yemek kaşığı bebe yağını karışıma ilave edip iyice karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz kaygan karışım ile yüz bölgemize masaj yaparak sürüyoruz. Yüzümüzdeki kırışıklıkların zıt yönlerine doğru masaj yapmanız gerekmektedir.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir