EgzersizlerGenel Sağlık

Resimli Bölgesel Zayıflama Hareketleri

VÜCUDUNUZU ARZU ETTİĞİNİZ ŞEKLE KAVUŞTURUN

Bazı insanlar fazla kilolarından kurtulmak ister iken bazıları da sadece vücudundaki bazı yerlerin incelmesini ister. Bu nedenle bölgesel zayıflama hareketlerinden bahsetmek istiyorum.

Göbek Eritme Hareketleri

1- Öncelikle yere sırt üstü uzanıyoruz ve dizlerimizi bükerek doğru nefes hareketleri ile mekik çekiyoruz.

2- Ayakta dik bir şekilde durup ellerimizi bacaklarımızın yanına koyuyoruz. Bu harekette dik durmak oldukça önemli. Ardından sağa doğru eğiliyoruz ve sağ elimize dizimize değdiriyoruz. Aynı hareketi bir sağ bir sol olmak üzere hızlı şekilde ve doğru nefes hareketleri ile tekrarlıyoruz.

Kalça Eritme Hareketleri

1- Sırt üstü yere uzanın bacaklarınızı dimdik kaldırın. Kalçanızı havaya doğru kaldırın ve bacaklarınızı iki yana açın ve kapatın.

2- Dizlerinizin üzerine oturun ve kafanızı öne doğru eğilerek yere koyun. Tek bacağınızı arkaya doğru gergin bir şekilde uzatın ve havaya kaldırıp indirin. Aynı hareketi daha sonra diğer bacak ile yapın.

Bel İnceltme Hareketleri

1- Yerde sağa tarafa doğru uzanın. Bacaklarınızı bükün. Sol kolunuzun başınıza koyun, sağ kolunuzu da yere uzatın. Kalçanıza doğru gidin ve gelin. Aynı hareketi aynı sayıda sol tarafta da uygulayın.

2- Karnınızı içinize çekin ve 15 60 saniye arasında ne kadar dayanabiliyor iseniz bu şekilde kalın. Biraz dinlendikten sonra tekrar aynı hareketi tekrarlayın.

Bacak İnceltme Hareketleri

1- Bir sandalyeye dik bir şekilde oturun. Ardından bacaklarınızı kalça hizasında kaldırıp indirin.

2- Yere sır üstü uzanın. Kalçanızı havaya kaldırın ve bacaklarınızı havada bisiklet çevirir gibi yapın.

incelme hareketleri

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir