EstetiklerGenel Sağlık

Kulak Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır

Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak işitme organımız olmakla birlikte, yüzümüzün şeklini de oluşturan önemli bir organımızdır. Kulak estetiği ameliyatları, kulaklardaki yüzümüzün şeklini olumsuz bir şekilde etkileyen şekil bozukluklarının olması neticesinde yapılmaktadır. Kişi “kepçe” şeklinde olan, dışa dönük bir şekilde karşıdan bakıldığında tamamıyla yüzün ana hatlarındaki duruşun kötü gözükmesine sebep olan bu durumdan kurtulmak istemektedir. Dışarıdaki bakışlar çocukluk çağlarından itibaren kişinin psikolojisini önemli ölçüde etkiler ve dolayısı ile kişi özgüvenini zamanla yitirir. Bu gibi sorunların önüne geçilmesi, kişinin hem estetik açısından görüntüsünün daha düzgün olmasının sağlanması için kulak estetiği operasyonu geçirmesinde fayda bulunmaktadır. Kulak estetiği, ince bir işçilik gerektirdiği için konusunda uzman bir estetik cerrahtan yardım alınması gerekmektedir. Bu ameliyat kulak arkasından küçük bir bölümün kesilip, kulağa istenilen şeklin verilmesinden hemen sonra şekil bozukluğunun tekrar oluşmaması için yeterli miktarda dikişle desteklenmesi sureti ile yapılmaktadır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Yaş Sınırı Nedir?

kulak estetiği nasıl olurKulak, kişinin bebeklik çağlarından itibaren sürekli gelişen işitme organıdır. 18 Yaşına gelindiğin kulak gelişimini tamamlamış olacaktır. Tüm estetik ameliyatlarında önemli bir yaş kriteri yok iken, kulak estetiği konusunda ülkemizde halen çocukların 18 yaşına ulaşmaları beklenmektedir. Bu süreçte çocuğun yaşayacağı psikolojik sorunlar da, tabiri caizse yanına kâr kalacaktır. Aslına bakarsanız estetik kelime anlamı ile düzeltme değiştirme anlamını içermektedir. Sağlık ve görüntü açısından önemli olan uzuvların düzeltilmesi için Dünyanın dört bir yanında uygulanan estetik ameliyatlarda yaş şartına bakılmamaktadır. Her gün gelişen tıp sayesinde Dünya üzerinde milyonlarca kişi vücutlarında değişiklik yapılması için ameliyat masasına yatmaktadır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrasında Yapılmaması Gerekenler

Kulak estetiği ameliyatı sonrasında kişinin dikkat etmesi gereken, yatış şeklinin sırt üstü olması, ağır işlerin yapılmaması ve en az 15 gün spor yapılmaması, sadece geceleri sporcu bandı kullanılması, yaz aylarında yapılan tüm estetik ameliyatlarında olduğu gibi kulak estetiğinde de kişinin direk güneş ile temasından kaçınması ve hatta güneş kremi kullanması gerekmektedir.  Ameliyat sonrasında iyileşme süreci ortalama bir hafta iken kulağın yeni şekline ne olarak kavuşması ortalama olarak bir aylık süreci bulmaktadır.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir