EstetiklerGenel Sağlık

Kulak Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır

Kulak Estetiği Nasıl Yapılır? ,Kulak Estetiği Ameliyatı ,Kulak Estetiği Ameliyatı Yaş Sınırı Nedir? ,Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrasında Yapılmaması Gerekenler ,Kulak  Estetiği Ameliyat Fiyatları 

Kulak estetiği genelde kepçe kulak veya başka kulak sorunlarının giderilmesi adına kişilerin isteğine bağlı ameliyatlardır. Sizlere bu yazımızda kulak estetiği hakkında bilgiler vererek hangi aşamalarda ameliyat olmak gerektiğini ve kulak estetiği ameliyat fiyatlarından bahsedeceğiz.

Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak işitme organımız olmakla birlikte, yüzümüzün şeklini de oluşturan önemli bir organımızdır. Kulak estetik ameliyatları, kulaklardaki yüzümüzün şeklini olumsuz bir şekilde etkileyen şekil bozukluklarının olması neticesinde yapılmaktadır. Kişi “kepçe” şeklinde olan, dışa dönük bir şekilde karşıdan bakıldığında tamamıyla yüzün ana hatlarındaki duruşun kötü gözükmesine neden olan bu durumdan kurtulmak istemektedir. Dışarıdaki bakışlar çocukluk çağlarından itibaren kişinin psikolojisini önemli ölçüde etkiler ve dolayısı ile kişi özgüvenini zamanla yitirir. Bu gibi sorunların önüne geçilmesi, kişinin hem estetik açısından görüntüsünün daha düzgün olmasının sağlanması için kulak estetik operasyonu geçirmesinde fayda bulunmaktadır. Kulak estetiği, ince bir işçilik gerektirdiği için konusunda uzman bir estetik cerrahtan yardım alınması gerekmektedir.

Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulağın yeniden şekillendirilebilmesinin birkaç yolu vardır. Biri kulağın ana yapısal bileşeni olan kıkırdağın kesilmesini içerir. Bir diğeri kıkırdağın kesilmesi yerine katlanmasını ve dikilmesini içerir. Her iki durumda da, cerrahınız kulağınızın arkasında küçük bir kesim yaparak başlayacaktır. Bu gerekli prosedür için kıkırdağa erişim sağlayacaktır. Ameliyat tamamlandıktan sonra, cerrah dikişleri keser .

Ameliyatınız için prosedürün ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak, ameliyat yaklaşık iki ila üç saat sürecektir. İhtiyaç duyduğunuz prosedür çok ilgiliyse, üç saatten uzun sürebilir. Vakanızın gerektirdiği şeylerle ilgili ayrıntılar için doktorunuzla konuşabilirsiniz. Lokal veya genel anestezi altında bu ameliyat yapılabilir. ameliyat öncesi bir şey yememe konusunda doktorunuza danışmalısınız. Eğer bir yetişkin iseniz, ameliyat birkaç saat içinde tamamlanacak ve aynı gün eve gidebileceksiniz

Kulak Estetiği Ameliyatı Yaş Sınırı Nedir?

Kulak, kişinin bebeklik çağlarından itibaren sürekli gelişen işitme organıdır. 18 Yaşına gelindiğin kulak gelişimini tamamlamış olacaktır. Tüm estetik ameliyatlarında önemli bir yaş kriteri yok iken, kulak  estetik ameliyatı konusunda ülkemizde halen çocukların 18 yaşına ulaşmaları beklenmektedir. Bu süreçte çocuğun yaşayacağı psikolojik sorunlar da, tabiri caizse yanına kâr kalacaktır. Aslına bakarsanız estetik kelime anlamı ile düzeltme değiştirme anlamını içermektedir. Sağlık ve görüntü açısından önemli olan uzuvların düzeltilmesi için Dünyanın dört bir yanında uygulanan estetik ameliyatlarda yaş şartına bakılmamaktadır. Her gün gelişen tıp sayesinde Dünya üzerinde milyonlarca kişi vücutlarında değişiklik yapılması için ameliyat masasına yatmaktadır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrasında Yapılmaması Gerekenler

Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrasında Yapılmaması GerekenlerKulak estetik ameliyatı sonrasında  kişinin dikkat etmesi gereken, yatış şeklinin sırt üstü olması, ağır işlerin yapılmaması ve en az 15 gün spor yapılmaması, sadece geceleri sporcu bandı kullanılması, yaz aylarında yapılan tüm estetik ameliyatlarında olduğu gibi kulak estetiğinde de kişinin direk güneş ile temasından kaçınması ve hatta güneş kremi kullanması gerekmektedir.  Ameliyat sonrasında iyileşme süreci ortalama bir hafta iken kulağın yeni şekline ne olarak kavuşması ortalama olarak bir aylık süreci bulmaktadır.

Kulak  Estetiği Ameliyat Fiyatları 

Bu durum kulak estetiği için ne istediğinize ve gideceğiniz hastaneye göre değişmektedir. Fakat bu ameliyatlar ucuz değildir ve sigorta kapsamına da girmemektedir.

Kulak estetiğiniz için gerekli kararı aldıktan sonra güvenilir yerlere başvurmayı unutmayınız. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir