DiyetlerGenel Sağlık

Kolay Zayıflamak İçin Yapmanız Gerekenler

Kolay Zayıflamak için Evde Ne Yapılmalı ?  ,Zayıflamak için Ne Yenmelidir ? ,Zayıflamak için Sebzeler  ,Kolay Zayıflamak için Yağ Kaynakları  ,Kolay Zayıflamak için Egzersiz  ,Kolay Zayıflamak için Ne Yenmemeli , Doğru Tercihler Yapmalısınız,Ekmeği Hayatınızdan Çıkartın

Kilo vermek günümüzde pek çok kişinin en büyük sorunları arasında yer alır. Ayrıca insanlar kolay zayıflamak istemektedirler. Maalesef kolay zayıflama diye bir şey de yoktur. Tabiki basit diyet programları ve egzersizler vardır ama hiç bir şey hemen olmaz. Biz hem aç kalmamak ve sevdiğimiz yiyeceklerden vazgeçmemek hem de kilo vermek isteriz. Lakin unutmamak gerekir ki sevdiğimiz yiyeceklerdir zaten bizi şu anda olduğumuz kiloya getiren şeylerdir. Bu gıdaları yemeye devam ettiğiniz sürece kilo vermeniz de kolay olmayacaktır. Sizlere hem sağlıklı beslenmenin yöntemi anlatarak hem de bazı egzersiz önerileri vererek kilo vermenize yardımcı olacağız.

Kolay Zayıflamak için Evde Ne Yapılmalı ?

Kolay zayıflamak diye bir şey olmadığını söyledik sizlere fakat diyetlerdeki ve rejimdeki sorunlar alışmış olduğunuz sağlıksız yaşamdan koparken size sorun yaratmaktadır. Yoksa size vereceğimiz önerilerde aç kalmayacak, egzersizleriniz ile daha enerjik olacaksınız. 2 hafta uygulayın farkı göreceksiniz. Bu durum için genel kurallar arasında;

 • Kolay Zayıflamak için Evde Ne Yapılmalı ?Yüksek proteinli bir kahvaltı yiyin. Yüksek proteinli bir kahvaltı yemek yeme isteğini  ve kalori alımını azalttığı gösterilmiştir.
 • Şekerli içecekler ve meyve suyundan kaçının. Bunlar vücudunuzda yağ depolanmasına neden olur. Meyve suyu isterseniz taze sıkın.
 • Yemeklerden yarım saat önce su için. Bir çalışma, yemeklerden yarım saat önce içme suyunun kilo kaybını 3 ayda% 44 artırdığını göstermiştir.
 • Zayıflama dostu yiyecekleri seçi. Bazı gıdalar yağ kaybetmek için çok yararlıdır. Kuru yemişler, elma gibi ara öğünlerde sağlıklı gıdalar yiyerek yağ yakımınızı hızlandırın.
 • Çözünür lif yiyin. Çalışmalar, çözünür liflerin, özellikle de karın bölgesinde , yağı azaltabildiğini göstermektedir . Glukomanan gibi lif takviyeleri de yardımcı olabilir.
 • Kahve veya çay için. Kahve veya çay içerisindeki kafein  metabolizmanızı % 3–11 oranında hız kazandırır. Tabi abartmayın.
 • İşlenmemiş gıdaları yiyin. Diyetinizin çoğunda sebzeler , meyveler, yumurta vb. gibi doğal gıdalar tüketin.
 • Yemeğini yavaşça yiyin.  Hızlı yiyenler zamanla daha fazla kilo alırlar. Yavaşça yemek yemek, kendinizi daha fazla doygunlaştırır ve kilo veren hormonları artırır.
 • Her gece iyi bir gece uykusu alın. Zayıf uyku kilo alımı için en güçlü risk faktörlerinden biridir, bu nedenle uykunuzun bakımı önemlidir.

Bunlar genel kurallar olarak karşımıza çıkar ve bunlara uymadan kilo vermeniz son derece zor olacaktır.

Zayıflamak için Ne Yenmelidir ?

Yemeklerin her biri bir protein kaynağı, bir yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzeleri içermelidir.  Yemeklerinizi bu şekilde oluşturmak, karbonhidrat alımını günde 20 ile 50 gram aralığa otomatik olarak getirecektir.

Protein  kaynakları arasında bulunan ;

 • Sığır eti, tavuk eti ,kuzu eti , vb.
 • Somon, alabalık, karides, hamsi ve sardalya vb.
 •  Yumurtalar en iyisidir.

Yüksek proteinli diyetler aynı zamanda yiyecekler hakkındaki istekleri ve obsesif düşünceleri% 60 oranında azaltabilir, gece yarısı atıştırma isteğini yarı yarıya azaltabilir ve size otomatik olarak günde 441 daha az kalori almanızı sağlar. Bu aralar ünlülerin yaptıkları ketojenik diyet, dukan diyeti gibi protein ağırlıklı diyetler yapmaktadır.  Kilo vermek söz konusu olduğunda, protein besinlerin kralıdır .

Zayıflamak için Sebzeler 

 • Zayıflamak için Sebzeler Brokoli
 • Karnabahar
 • ıspanak, kereviz, enginar
 • Domates, havuç, turp
 • Lahana, taze fasulye
 • Brüksel lahanası
 • Marul, roka, taze soğan, tere otu vs.
 • Salatalık ve diğer tüm sebze ve meyveler yeter ki  taze olsunlar yemekleri yapılarak veya çiğ tüketilerek kilo verebilirsiniz.

Tabağınızı bu düşük karbonhidratlı sebzelerle doldurmaktan korkmayın. Günde 20-50 net karbonhidrat tüketmeden büyük miktarlarda yiyebilirsiniz. Çoğunlukla et ve sebzeye dayalı bir diyet, sağlıklı olmanız için gereken tüm lif, vitamin ve mineralleri içerir.

Kolay Zayıflamak için Yağ Kaynakları 

 • Hindistancevizi yağı
 • Avokado yağı
 • Tereyağı
 • Zeytin yağı ile mutfağınızı süsleyin.

Bu doğal yağlar özellikle zeytin yağı artık yararları açısından ülkemizde bilinmektedir. Bundan kaynaklı salatalarınıza, yemeklerinize bu yağları kullanın.

Kolay Zayıflamak için Egzersiz 

 

Kilo vermek için egzersiz yapmanıza gerek yoktur , ancak tavsiye edilir. Çünkü daha kolay ve hızlı kilo vermenize , daha enerjik olmanıza yardımcı olur. En iyi seçenek, haftada 3-4 kez spor salonuna gitmektir.  Ülkemizde kilo vermek isteyenlere deli gibi kardiyo yaptırırlar. Yapmayın !

Kilo vermek için kardiyo haftada 2 gün yarım saat ve 40 dk en fazla yeterlidir. Hiç yürümeyen bir insan iseniz. Günlük yürüyüşlerinizi salonda yapabilirsiniz.  Onun dışında kas hacminizi arttırın. Merak etmeyin şişmezsiniz. Kadınlar bile. Ve kaslarınız ile daha hızlı yağ yakın.

Kolay Zayıflamak için Ne Yenmemeli

Kolay Zayıflamak için Ne Yenmemeli

Öncelikle kızartma ve pasta ürünlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Hem çok yağlı yiyecekleri yiyip hem de kilo veremezsiniz ve zayıf kalamazsınız. Kızartmalardan vücudumuza gelen yağlar çok daha kolay bir şekilde depolanır. Ayrıca kola, hamburger gibi yiyeceklerin satıldığı yerlerden de uzak durmalısınız

Doğru Tercihler Yapmalısınız

Diyetiniz içinde tabi ki çikolata yiyebilirsiniz. Lakin bu bir paket çikolata değil tabi ki. Ufak bir parça ve mümkünse bitter çikolata arada bir olarak tüketebilirsiniz. Diyetiniz de bol bol sebze ve meyve de tüketmelisiniz. Doğru tercihler yaparsanız kilo vermek daha kolay olacaktır. Yemek yediğiniz süreleri de tutmanız işe yarayacaktır. Pek çok kişi küçük lokmalarla yediğini zannetse bile aslında büyük lokmalarla ve hızlı yemek yer. Bundan dolayı en az 15-20 dakika süresince ve küçük lokmalar ile iyi çiğneyerek yemek yemeye özen göstermelisiniz. Beyine giden doyma hissi bilgisi 20 dakikada gitmektedir bunu unutmayın. 

Ekmeği Hayatınızdan Çıkartın

Ekmeği Hayatınızdan ÇıkartınDaha kaliteli bir şekilde beslenmek isterseniz ekmeği kesinlikle unutmalısınız. İlk zamanlarda sadece yemek yemeniz zaten büyük olan midenizin dolmasını zorlaştıracaktır. Lakin midenizi su ile doldurabilirsiniz. Yemek sırasında su içmelisiniz ki mideniz çabuk dolsun. Lakin unutmayın su içmelisiniz kesinlikle gazlı içeceklerden değil. Özellikle ev hanımları gün içerisindeki misafirliklerinde bir sürü pastayı ve poğaçayı midelerine indirdikçe daha çok kilo alırlar. Özellikle kilo vermek istiyorsanız ya  gezmeleriniz sırasında yemek ikramlarına ara vermelisiniz.

Diyet yapmak , kolay zayıflamak, hızlı kilo vermek için tek formül sağlıklı beslenmek ve sağlıklı yaşamaktır. Yazımızın sizler için yararlı olduğunu umuyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

 

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir