DiyetlerGenel Sağlık

Kolay Zayıflamak İçin Yapmanız Gerekenler

Kolay Zayıflamanın Formülü

Kilo vermek günümüzde pek çok kişinin en büyük sorunları arasında yer alır. Biz hem aç kalmamak ve sevdiğimiz yiyeceklerden vazgeçmemek hem de kilo vermek isteriz. Lakin unutmamak gerekir ki sevdiğimiz yiyeceklerdir zaten bizi şu anda olduğumuz kiloya getiren. Bu gıdaları yemeye devam ettiğiniz sürece kilo vermeniz de kolay olmayacaktır. Ama biz size kolay kilo vermenin yollarını anlatacağız. Sizlere verdiğimiz tavsiyelere uyarsanız göreceksiniz ki kolay bir şekilde kilo verebiliyorsunuz.

Uzak Durmanız Gerekenleri Bilmelisiniz

Öncelikle kızartma ve pasta ürünlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Hem çok yağlı yiyecekleri yiyip hem de kilo veremezsiniz ve zayıf kalamazsınız. Kızartmalardan vücudumuza gelen yağlar çok daha kolay bir şekilde depolanır. Ayrıca kola, hamburger gibi yiyeceklerin satıldığı yerlerden de uzak durmalısınız. O mekânların olduğu yerlere gidip bu gıdaların hiç birini yemeden dönerseniz kilo verme isteğiniz daha ağır basacaktır.

Doğru Tercihler Yapmalısınız

zayıflamanın püf noktalarıDiyetiniz içinde tabi ki çikolata yiyebilirsiniz. Lakin bu bir paket çikolata değil tabi ki. Ufak bir parça ve mümkünse bitter çikolata arada bir olarak tüketebilirsiniz. Diyetiniz de bol bol sebze ve meyve de tüketmelisiniz. Doğru tercihler yaparsanız kilo vermek daha kolay olacaktır. Yemek yediğiniz süreleri de tutmanız işe yarayacaktır. Pek çok kişi küçük lokmalarla yediğini zannetse bile aslında büyük lokmalarla ve hızlı yemek yer. Bundan dolayı en az 15-20 dakika süresince ve küçük lokmalar ile iyi çiğneyerek yemek yemeye özen göstermelisiniz. Beyine giden doyma hissi bilgisi 20 dakikada gitmektedir bunu unutmayın.Nasıl kolay kilo verilir sorusunun yanıtı işte bu küçük yöntemlerde saklı.

Ekmeği Hayatınızdan Çıkartın

Daha kaliteli bir şekilde beslenmek isterseniz ekmeği kesinlikle unutmalısınız. İlk zamanlarda sadece yemek yemeniz zaten büyük olan midenizin dolmasını zorlaştıracaktır. Lakin midenizi su ile doldurabilirsiniz. Yemek sırasında su içmelisiniz ki mideniz çabuk dolsun. Lakin unutmayın su içmelisiniz kesinlikle gazlı içeceklerden değil. Özellikle ev hanımları gün içerisindeki misafirliklerinde bir sürü pastayı ve poğaçayı midelerine indirdikçe daha çok kilo alırlar. Özellikle kilo vermek istiyorsanız ya bu gezmelerinize ya da gezmeleriniz sırasındaki yemek ikramlarına ara vermelisiniz. Bu daha kolay kilo vermenizi sağlayacaktır.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir