EstetiklerGenel Sağlık

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı , Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?,  Geçici  Kızlık Zarı Dikimi  ,Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi , Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı,Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı  ?

Kadınların bekaretlerini kaybetmelerinden sonra kızlık zarı bozulmuş yani delinmiş olur ve ülkemizde genelde kadınlar için bir sorun haline gelen bu durumun çözümü de mevcuttur. Bizler de sizlere kızlık zarı dikimi ile ilgili bazı bilgiler vereceğiz. Bu sayede merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz. Kızlık zarı dikimin fiyatları ve operasyonun nasıl yapıldığı ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Kızlık Zarı  

Kızlık zarı denilen oluşum vajina girişinden 2 cm kadar içerde yer almaktadır. Kızlık zarı zar bir dokuya sahip olup ortasında normal şartlarda minik bir delik bulunmaktadır. Regl dönemlerinde kan akışı bu delikten rahatlıkla geçmektedir. Lakin bu delik zarın yırtılmasına olanak sağlamadan cinsel ilişkiye izin vermez. Genellikle girilen ilk cinsel ilişki sırasında kızlık zarı yırtılır ve bu yırtılma birkaç damla kan gelmesine neden olur. İlk gece kanaması denilen bu kanamanın olmaması ise pek çok kişi tarafından olumlu olarak karşılanmamaktadır. Toplumsal düşünceler genelde erkeklerin değil kadınların bekaretine önem vermesinden ve kızlık zarının buna bir kaynak oluşturmasından kaynaklı kadınlar bu durumu takabilmektedir.  Herhangi nedenlerden dolayı kızlık zarında yırtılma ya da bozulmuş olan kadınlar için artık kızlık zarı ameliyatları sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir? 

Kızlık zarınızın dikimi 2 şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerden birisi geçici kızlık zarı dikimidir. Diğer yöntem ise kalıcı kızlık zarı dikim  yöntemidir. Özellikle kızlık zarı çok yakın bir zamanda yırtıldıysa ve yeniden ilişkiye girileceği tarih yakın ise geçici kızlık zarı dikimini olabilirsiniz. Bunun aksi şekilde kızlık zarınız çok zaman önce yırtıldı ve daha ne zaman gerekli birleşmenin olacağı belli değilse sizlere kalıcı kızlık zarı dikimini tavsiye ederiz.

Geçici  Kızlık Zarı Dikimi 

 

Geçici kızlık zarı dikimi için ilk koşul öncelikle kızlık zarının yeni ya da yakın zaman içerisinde yırtılmış olmasıdır. Geçici kızlık zarı dikimi operasyonu 1 hafta kadar dayanmaktadır. Bu operasyon genellikle evlenmeden 2-3 gün önce yapılmaktadır. İşlem sonrasında ilk cinsel ilişki sırasında kanama gerçekleşmekte ve kızlık zarı yeniden yırtılmaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi 15-20 dakika süren bir operasyondur. Bu işlem sırasında yeni yırtılmış olan kızlık zarlarının kopan kısımları birbirlerine dikilir. Hasta 1 hafta içerisinde normal yaşantısına döner. Doktorunun da tavsiyeleri ile başarılı bir ilk gece kanaması yaşayacaktır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi 

Eğer kızlık zarınızın yırtılmasının üzerinden uzun bir zaman geçtiyse kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi bu işlem ne kadar uzun zaman sonra olursa olsun ilk cinsel birleşme ile sizden kan gelmesini sağlamaktadır. Flep adı da verilen bu operasyonda vajinanın iç duvarından Flep isimli bir doku kaldırılır ve diğer tarafa dikilir. Bu sayede yapay bir kızlık zarı oluşturulmuş olur. Ömür boyu dayanan kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasındaki ilk 1 hafta çok fazla bacaklarınızı açmamanız ve spor gibi aktiviteleri yapmamanız gerekir. Doktorunuzun tavsiye ettiği şeyleri yapar ve verdiği kremleri kullanırsanız yaşadığınız ilk cinsel birleşmede kızlık zarınız yırtılır ve kanama gerçekleşir.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı ?

Kadın doğum doktorları tarafından sadece vajinal muayene ile anlaşılan kızlık zarı dikimi başka doktorların yaptığı diğer muayenelerde kesinlikle anlaşılamamaktadır. Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı sorusunu soran kişilere cevap bunun herhangi bir şekilde anlaşılamadığıdır.

Kızlık Zarı Dikimi FiyatıKızlık Zarı Dikimi Fiyatı  

Bu ameliyat sigorta kapsamına girmemektedir ve değişik kliniklerde değişik fiyat politikaları uygulanmaktadır. Merak ettiğiniz hastaneyi arayabilir ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Kimse fiyat sorunca kimlik bilgisi istemez.

Kızlık zarı  sorunları kadınların baş belası olmaktadır. Bu durum daha çok toplum tarafından yaratılmaktadır. Bu konudaki kişisel görüşlerimiz kadının kendi hür iradesinin karar vermesi yönündedir. Herkese sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir