DiyetlerGenel Sağlık

Kenan Doğulu Diyeti

Kenan Doğulu’nun Şok Diyeti

Diyet listeleri arasında hangisinin geçerli olduğu konusunda karar veremiyor ve genellikle tanınmış kişilerin yaptığı diyetlere daha çok güveniyorsanız size Kenan Doğulu’nun şok diyetini anlatıyoruz. Bu diyeti 7 gün boyunca yapmanız gerekmektedir.  Gün gün neler yapacağınızı zaten biz size anlatacağız. Bu diyet diğer diyet çeşitlerinden olan lahana diyetini bir miktar benziyor. Lakin bu diyeti sadece 2 ayda bir yapmalısınız. 7 günlük şok diyetler arasında olan bu diyet işte şu şekilde yapılıyor.

Diyet Çorbasının Tarifi

Öncelikle bu diyetin içinde bolca kullanılan diyet lahana çorbasının tarifini anlatacağız. Bu tarifi her gün taze olarak hazırlamanız gerekmektedir. Bütün bir lahanayı ufak şekillerde doğruyorsunuz. Doğradığınız bu lahanaları bir tencereye atıyorsunuz. İçerisine 2 adet havucu doğrayarak ekliyorsunuz. Bunun yanında yine hepsini doğrayarak tencereye 1 adet soğan ve 1 orta boy kabağı da ekliyorsunuz. Üzerlerine de 2 litre su ekliyorsunuz ve tüm sebzeler pişene kadar kaynatıyorsunuz. İçerisinde çok az miktarda tuz atılabilir lakin kesinlikle yağ atılmayacaktır. Sebzeler pişince ister taneli olarak tüketebilir isterseniz de rondodan geçirerek tüketebilirsiniz.

Kenan Doğulu Şok Diyeti

-1.Gün:

İlk gün sadece yaptığınız bu çorbayı içiyorsunuz. İstediğiniz kadar içmek serbest.

-2.Gün:

İkinci gününüzde yeniden taze hazırladığınız çorbadan içebiliyor ve meyveler tüketebiliyorsunuz. Bu meyveler arasında kesinlikle muz, üzüm, karpuz ve kavun gibi şekerli meyveler olamamalıdır.

-3.Gün:

Şok diyetimizin üçüncü gününde yeniden taze olarak hazırlayacağımız lahana çorbasını ve yanında meyve tüketiyoruz. Bunun yanında ayrıca ızgara olmak koşulu ile kırmızı et, balık, tavuketi ya da hindi et, tüketmelisiniz.

-4.Gün:

Üç gün boyunca yenilebilen besinlerin hepsini yine bu gün de tüketebilirsiniz.

-5.Gün:

Beşinci gün diğerlerinden farklı olarak sadece taze yapılmış lahana çorbasını ve yanında da 1 yemek kaşığı yağsız pilav ya da makarna yiyebiliyorsunuz.

-6.Gün:

Bu günde yine taze olarak hazırladığınız yağ yakan lahana çorbasından yiyorsunuz ve sadece yanında ızgara et çeşitlerinden istediğiniz birini tüketebilirsiniz.

-7.Gün:

Son günde yine bolca lahana çorbasından tüketiyorsunuz ve diğer günlerde yemenize izin verilen tüm besinleri tüketebiliyorsunuz.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir