DiyetlerGenel Sağlık

Kenan Doğulu Diyeti

Kenan Doğulu Diyet Çorbasının Tarifi, Kenan Doğulu  Diyeti Günlük Menü ,

Genelde halkımız ünlü kişilerin yaptıkları diyetlere özenmektedir. Aslında bu diyetler bir yandan geçerli olup bir yandan dikkat edilmesi gereken diyetlerdir. Size Kenan Doğulu  diyeti hakkında bilgiler vereceğiz.  1 haftalık olan bu diyet düşük kalorili olmasından kaynaklı dikkat edilmelidir. Sizlere bu diyet hakkında vereceğimiz bilgilerden sonra sağlık açısından çok yararlı olmadığını vurgulamak gerekir.

Kenan Doğulu Diyet Çorbasının TarifiKenan Doğulu Diyet Çorbasının Tarifi

 

Kenan Doğulu diyeti için önemli olan ilk adım çorbanın hazırlanması ve bunun 1 hafta boyunca tüketilmesidir.  Bu tarifi her gün taze olarak hazırlamanız gerekmektedir.  Lahanalar temizlenmeli yıkanmalı ve daha sonra  iyice doğranmalıdır.  Sonra tenceri altı yakılır ve zeytin yağı , az miktarda soğan eklendikten sonra 2 adet havuç eklenir.  Dilerseniz içerisine kabak veya patatesten 1 adet olmak üzere ekleyebilirsiniz. Üzerlerine de 2 litre su eklenir ve pişirilir.  İçerisinde çok az miktarda tuz atılabilir lakin kesinlikle zeytin yağı   kullanılacaktır. Sebzeler pişince ister taneli olarak tüketebilir isterseniz de rondodan geçirerek tüketebilirsiniz.

Kenan Doğulu  Diyeti Günlük Menü 

-1.Gün:

Lahana ile hazırladığınız çorba içilir. İstediğiniz kadar içmek serbesttir.

-2.Gün:

İkinci gününüzde yeniden taze hazırladığınız çorbadan içebiliyor ve meyveler tüketebiliyorsunuz. Bu meyveler arasında kesinlikle muz, üzüm, karpuz ve kavun gibi şekerli meyveler olamamalıdır.

-3.Gün:

Şok diyetimizin üçüncü gününde yeniden taze olarak hazırlayacağımız lahana çorbasını ve yanında meyve tüketiyoruz. Bunun yanında ayrıca ızgara olmak koşulu ile kırmızı et, balık, tavuketi ya da hindi et, tüketmelisiniz.

-4.Gün:

Üç gün boyunca yenilebilen besinlerin hepsini yine bu gün de tüketebilirsiniz.

-5.Gün:

Beşinci gün diğerlerinden farklı olarak sadece taze yapılmış lahana çorbasını ve yanında da 1 yemek kaşığı yağsız pilav ya da makarna yiyebiliyorsunuz.

-6.Gün:

Bu günde yine taze olarak hazırladığınız yağ yakan lahana çorbasından yiyorsunuz ve sadece yanında ızgara et çeşitlerinden istediğiniz birini tüketebilirsiniz.

-7.Gün:

Son günde yine bolca lahana çorbasından tüketiyorsunuz ve diğer günlerde yemenize izin verilen tüm besinleri tüketebiliyorsunuz.

Bu diyet uygulanırken dikkat edilmelidir. Diyet çok az kalorili olduğu için sağlığınıza zarar verebilir. Bir uzmana veya doktora danışarak uygulamanız sizin için yararlıdır.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir