EstetiklerGenel Sağlık

Kalça Dolgusu Nedir ve Nasıl Yaptırılır?

Popo dolgusu matriks yapı içerisinde, sentetik lineer poliamidden hazırlanmış üç boyutlu moleküler bir yapıdır. Klorid çözelti olarak da adlandırılabilen bu yapı üç boyutlu hidrolik jel bir dokuya sahiptir.

Jelin yapısı karbon ve amin grupları arasındaki çoklu hidrojen bağıllarının yapısı ile aynıdır. Bu tarz dolgu maddeleri yumuşak dokularda uzun süreli elastikiyet sağlar. Bu da jel dokunun uzun süreli olarak vücutta tutulmasını sağlar. Bu tür dolgulara Aquafilling ve Aqualift adı verilir.

Popo Dolgusu

Popo dolgusu başka bölgelerde kullanılabilir mi? Tabi ki kullanılabilir.

 • Meme
 • Popo
 • Bacak

Dolgusu olarak kullanımları uygun olan bu dolgu maddelerinin su bazlı oluşu vücut yapısı ile ne kadar uyumlu olduğunu gösteriyor. İnsan vücudunun da dörtte üçünün su ile kaplı olduğu düşünülürse bu dolgu maddelerinin avantajları

 • Enjeksiyon yöntemi ile vücuda yerleştirilebilmesi
 • Kayma, akma, sarkma gibi sorunlara yol açmaması
 • Herhangi bir alerjik reaksiyon veya komplikasyona neden olmaması
 • Operasyonun hemen ardından normal hayata dönülebilmesi
 • Enjeksiyon izlerinin kalıcı olmaması

Olarak sıralanabilir.

Kalça Dolgularının Dezavantajları Var mı?

Kalça dolgusunun dezavantajları elbette vardır. Fakat bu dolgu yukarıda anlatılanlar ile aynı değildir. Tamamen vücudun kendi içerisinden sağlanan, son derece doğal yağ dokuları enjektör ile çekilerek poponun ihtiyaç duyulan yerlerine enjekte edilir.

Bu yağların da diğer dolgu maddeleri gibi bir yan etkisi yoktur ve vücut ile tam uyumludur. Fakat yılın belli dönemlerinde zayıflayan hastalar kalça bölümlerindeki yağ dolgularının da erimesinden şikâyetçi. Yağ dolguları ne kadar dayanır bilinmez. Bu hemen de olabilir yıllar sonra da.

Kalça Dolguları Kaç Yıl Dayanır?

Kalça dolgularının dayanıklılığı beş ila sekiz yıl kadardır. Bu yüzden operasyona değer. Fakat yağ doku enjeksiyonu yani liposculbturing yöntemi bir taşla iki kuş vurmak gibidir. Fazla gelen yerlerinizden yağları aldırıyorsunuz, popoya ihtiyaç olan yerlere enjekte ettiriyorsunuz.

Bu sayede hem zayıflamış hem de poponuza estetik bir görünüm sağlamış oluyorsunuz. Alınan yağ hücreleri aynı yere asla geri dönmüyor. Diğer dolgu yöntemlerinde slikon yapı da kullanılabiliyor. Slikon yapılar ameliyat ile yerleştiriliyor.

Kalça Dolgusu Yaptıranlar ve Yorumları

Kalça dolgusu yaptıranlar genellikle en doğal yöntemleri tercih ediyorlar. Bu yöntemler süperplast veya liposculpturing işlemlerini tercih ediyorlar. Yani bunlardan bir tanesi protez dolgu, diğeri ise yağ dokusu dolgusu. Kadınların ilk tercihleri yağ dokusu dolgusundan yana. Vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağlar poponun belirlenen yerlerine enjeksiyon yöntemi ile aktarılıyor. Bu sayede popo daha düzgün görünürken vücut hatları kıvraklık ve estetik bir görüntüye kavuşuyor. Popo dolgusunun avantajları var mı? Kesinlikle var. Bunları maddeler halinde sıralayacak olursak…

 • Öncelikle popo dolgusunda bıçak kullanılmaz. Dolayısı ile bıçak yarası da olmaz.
 • Popo dolgusu yöntemini kullanarak estetik olanlar yeni görünümlerini en az beş sene koruyabilirler. Popo dolguları yağ veya su içeriklidir.
 • Popo dolgusu enjeksiyon yöntemi ile vücuda aktarıldığı için hasta operasyon sonrasında hemen ayağa kalkıp normal yaşantısına dönebilir.
 • Popo dolgusunda kullanılan enjeksiyonun izleri kalıcı değildir. Kısa süre sonra geçecektir.
 • Yumuşak doku şeklindeki dolgu maddeleri genellikle vücut yumuşaklığı ile aynı kıvamdadır.
 • Beş ila sekiz yıl arası bir kalıcılığı vardır.
 • Etkisi geçtiğinde yeniden enjeksiyon yaptırabilme özelliği aşıyor.
 • Enjeksiyonun uygulandığı alanlarda herhangi bir reaksiyona sebep olmamaktadır.
 • Enjeksiyon bölgesinden jel göçü olmamaktadır.
 • İmplant parçalara ayrılmadan bütünlüğünü koruyarak işlev görür.

kalça dolgusu nasıl yapılırKalça Dolgusu Yaptıranların Yorumları Ne Yönde Gelişiyor?

Kalça dolgusu yaptıranların yorumları genellikle olumlu yönde ilerliyor. Özellikle popo kasları gelişmemiş ve kaba eti yassı olan bayan veya erkeklerin tercih ettikleri popo dolgusu yöntemi sayesinde hastaların popoları dik, yuvarlak ve dolgun olarak hayatlarına devam ederler. Bazı trafik kazaları, yüksek yerden düşme veya üzerine bir şey düşmesi sonucu poposu çöken, oturamayacak konuma gelen hastalar için uygun olan estetik yöntemi popo protezi taktırma yöntemidir.

Hastaların Popo Protezine Bakışları

Hastaların popo protezine bakışları genellikle kötü yöndedir. Popo protezi taktıranların bu sürece alışmaları için en az kırk sekiz günün geçmesi gerekiyor. Bu arada vücut ameliyattan çıktığı için kişinin dikkatli olması, mümkün olduğunca oturmaması ve poposunu küçük de olsa darbelere maruz bırakmaması lazım geliyor.

Kalça Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Kalça dolgusu uygulaması son derece basit bir işlem olması ile birlikte hasta kırk beş dakikalık operasyon sonrasında normal hayatına geri dönebilmektedir. Uygulama yöntemleri kesinlikle cerrahi ve girişimsel işlemler değillerdir. Bu sebeple kullanımları da son derece kolaydır. İşlem sırası şu şekilde gelişir.

 • Öncelikle hasta muayene ve estetik bölgesine karar verilebilmesi için doktora muayene olmalıdır. Estetik bölgesi kalça, meme, bacak olabilir. Popo dolguları bu tür farklı bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilir.
 • Belirlenen operasyon günüde hastanı en az sekiz saat aç olması gerekiyor. Bunun sebebi estetik uygulanacak bölgelere lokal anestezi uygulanacak olmasıdır.
 • Anestezi uygulanan bölgelere yavaş yavaş olmak kaydı ile kalça dolgusu enjeksiyon yöntemi ile aktarılır.
 • Eğer dolgu yağ dokusu olacaksa öncelikle yağların diğer bölgelerden çekilmesi gerekiyor.
 • İşlem kırk veya kırk beş dakika sürecektir. Sonrası bir haftalık bekleme süreci.
 • Bir hafta sonra popo dolgusu vücut yapısına göre şekil alır ve değişiklik göz ile görülebilir.

Kalça Dolgularının Yan Etkisi Var mı?

Kalça dolgularının yan etkileri var mı? Hayır yok. Çünkü yapılarının büyük bir bölümü su ile oluşturulmuştur. Vücut içerisindeki varlıklarını en az beş en fazla sekiz sene koruyabilirler. Bu sayede uzun bir süre yeni bir estetik operasyona gerek kalmaz. Fakat istenirse sekiz yıl sonra aynı dolgu aynı yere tekrar enjekte edilebilir. Bunun bir sakıncası yoktur.

Kalça Dolgusu Çeşitleri

popo dolgusu nasıl yapılırKalça dolgusu çeşitlerinin tümü enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. İkisi su bazlı, biri yağ dokusu olmak üzere üç çeşit popo dolgusu vardır. Yağ dokusu olan dolgu maddesi vücudun kendi içinden alındığı için en doğal yöntemdir ve genellikle hanımlar bu yolu tercih etmektedirler. Diğer yöntemleri ise daha çok kaza zede veya zayıf olup da poposundan şikâyetçi olan hanımlar tarafından tercih ediliyor.

Erkekler ise yine yağ dokusunu tercih ediyor. Çünkü vücutları bu sayede daha fit bir görüntüye kavuşuyor. Popo dolguları asimetrik görüntüler, küçüklük, çöküklük, sarkıklık, yassılık gibi sorunları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Görünüm olarak da son derece doğal bir görüntü sağlar.

Kalça dolgusu nedir? Sorusuna çok kısa bir yanıt olarak, kalçanın çökük veya yassı yerlerini doldurmak, dikleştirmek ve hatlarını düzgünleştirmek için estetik operasyonlarda kullanılan bir malzemedir denilebilir.

Kalça dolgusunu genellikle herhangi bir nedenden dolayı kalçası zarar görmüş veya doğuştan kalçası sorunlu olan insanlar yaptırır. Fakat son dönemde özellikle kadınların çoğu popolarının büyük ve dik görünmesini istedikleri için kalça dolgusu yaptırmaktadırlar. Dört çeşit kalça dolgusu vardır.

 • Aquafilling kalça dolgusu
 • Aqualift dolgu
 • Yağ dokusu dolgusu
 • Kalıcı kolajen içerikli kalça dolgusu

Kalça Dolgularının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kalça dolgularının etkisi dolgunun içeriği ile alakalı bir durumdur. Örneğin ilk iki dolgu yüzde doksan sekiz su içerikli dolgulardır. Bu dolgu çeşitleri insan vücudunun yapısına uygun olarak üretilmişlerdir.

Jel dokuları sayesinde kalıcılıkları en az beş en fazla sekiz senedir. Doktorlar hastalara bunun garantisini veriyor. Yağ dokusunun etkisi azdır. Kişi zayıflamaya başladığında muhtemelen yağ dokusu da eriyecektir. Diğer dolgu ise ömürlüktür.

Ömürlük Dolgu Ne Demektir?

Ömürlük kalça dolgusu vücuda enjekte edildiği zaman deri altındaki kolajen doku onu sarmaya başlar. Bu sayede vücut dolguyu kısa süre içerisinde kabul eder. Diğer dolgu çeşitlerinde vücudun kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu olmadığı halde, dolgu vücut ile direkt olarak uyum içerisinde olur.

Özellikle yağ dokusu vücudun yine kendisinden alınıp farklı bir yere enjekte edilmesi ile yapılan bir estetiktir. Bu yüzden de hiç bir risk söz konusu değildir.

Kalça Dolgularının Özellikleri?

Kalça dolgularının özellikleri sentetik lineer poliamidten oluşmuş olmalarıdır. Üç boyutlu moleküler yapıya sahiptirler. İçeriği bu şekilde oluşturulan dolguların dışı hidrolik jeldir. Bu jel doku sayesinde vücutta uzun süre tutunması söz konusudur. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmezler ve hasta işlem biter bitmez normal hayatına dönüş sağlayabilir. Jel dokunun popo içinde şekil alması ve çöküntüleri doldurması, vücut ile bir bütün olarak hareket etmesi en az bir hafta sürer. Bir haftalık süreçten sonra sonuç aynada gözle görülebilir bir şekilde ortaya çıkar.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir