EstetiklerGenel Sağlık

Kalça Dolgusu Nedir ve Nasıl Yaptırılır?

Kalça Büyütme Estetiği , Kalça Dolgusu Riskleri Var mıdır ?  ,Kalça Dolgusu ; Yağ Transferi ,Ameliyatsız Kalça Büyütme  ,Aquafilling Nedir ?,  Aquafilling Nasıl Yapılır ?  ,Aquafilling Avantajları Nelerdir ? 

Kadınlar için hazırladığımız kalça dolgusu yazımızda sizlere kalçalarınızı nasıl yukarı kaldıracağınızı ve güzel bir kalçaya nasıl sahip olacağınızı  aktaracağız. Aslında kadınların çoğu ameliyat ile kalça büyütme nasıl yapılır bilmektedir. Merak ettikleri daha çok ameliyatsız kalça büyütmedir. Biz kalça dolgusu başlığı altında ikisine de yer vereceğiz. İyi okumalar.

Kalça Büyütme Estetiği

 

Kalçalarının çok dar olduğunu hisseden bir kadın iseniz, takip ettiğiniz görünüme ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir kozmetik prosedür vardır. Kalça dolgusu estetiği, kadınların istedikleri kum saati figürünü yaratmak için kalçalarını geliştirmeleri ve genişletmeleri için bir yoldur.

Kalça büyütme, iki yoldan biriyle yapılabilecek bir kozmetik prosedürdür. Bir hasta ya kalça implantlarını ya da yağ transferini tercih edebilir .

Kalça implantları silikondan yapılır. Silikon kalça implantı, meme büyütme işleminde kullanılan silikondan daha sağlamdır. Çeşitli şekil ve boyutlarda olmaktadırlar. Kullanılan silikon tipi, insan vücuduna sokmak için tamamen güvenlidir. Kalça implant prosedürü sırasında, önce herhangi bir acıyı önlemek için hastaya genel anestezi verilir. Kalça bölgesi yakınındaki cerrah tarafından bir kesi yapılır. İmplant daha sonra vücuda yerleştirilir.  İmplant aynı yerde kalmasını sağlamak için kasın altına yerleştirilir. Aynı şey, kalçaların simetrik görünmesini sağlamak için kalça dolgusu işleminde yapılmaktadır. Ameliyat tamamlandığında, sonuçlar hemen fark edilebilir. İyileşme 4 ila 6 hafta sürer.

Kalça Dolgusu Riskleri Var mıdır ? Kalça Dolgusu Riskleri Var mıdır ? 

Yabancı bir madde vücuda yerleştirildiğinde, riskler söz konusudur. Nadir olsa da, implant göçü oluşabilir. İmplantın orjinal konumundan kaydığı yer burasıdır. İmplantın etrafında doğal olarak oluşan skar dokusu, genellikle kasın yanı sıra yerinde kalmasına rağmen, bu her zaman garanti edilmez. Bu olursa hemen doktora başvurmalısınız.

Kalça Dolgusu ; Yağ Transferi

Kalça dolgusu, yağ transferi için ikinci seçenek riskler daha azdır. Yağ transferi, vücudunuzun başka bir kısmından yağ alındığında ve sorun bölgesine enjekte edilerek yapılmaktadır.  Yağ, hastanın kendi vücudundan geldiği için, yağ transferi çok az vücut yağına sahip hastalar için ideal değildir.

Bu tür kalça dolgusunun olumsuz tarafı, transfer edilen yağ hücrelerinin canlı kalması için sağlıklı bir kan alması gerektiğidir. Bu işlem aynı zamanda daha uzun sürer, çünkü yağ vücudun başka bir bölgesinden toplanmalıdır. Bu bir şırınga ve kanül ile yapılır. İyileşme birkaç hafta içinde tamamlanmaktadır.

Her iki prosedür de çok güvenli ve cerrahlar tarafından yıllardır yürütülmektedir. Bununla birlikte, komplikasyonları önlemek için güvenilir yerlerde bu işlemi yapmak gerekmektedir.

Ameliyatsız Kalça Büyütme 

Kalçalar, çoğu kültür ve etnik grup tarafından kabul edilen güzellik anlayışında temel bir yeri işgal eden cinsel çekiciliğin önemli bir unsurudur.  Kalçalar, kadın vücudunun posterior şeklindeki, ön konturdaki memelerin rolüne benzer şekilde önemli bir rol oynar. Kalça projeksiyonu, bel ve kalça tarafından oluşturulan kıvrımlı eğriye akar ve dişi şeklinin tanımlanmasına yardımcı olur. Tam ve iyi şekilli bir kalça, çoğu kültürde arzu edilen bir estetik olarak kabul edilir.

Ameliyatsız Kalça Büyütme 

Vücut şekillendirme ameliyatına ilgi dünya çapında artmaktadır ve odak kalçalara kaymıştır. Bu yüzden yağ greftleri veya gluteal implantlar kullanarak kalça büyütme teknikleri dünyanın farklı bölgelerinde çok popüler olmuştur ve cerrahlar artan tüketici talebini karşılamak için bu prosedürü sunmaya isteklidir.  Son zamanlarda bu işlem yukarıda anlattığımız gibi  kalça dolgusu işlemleri ile de yapılmaktadır.

Aquafilling Nedir ? 

Aquafilling , sodyum klorit (% 98) ve sentetik poliamid (% 2) fizyolojik solüsyonundan oluşan yeni, enjekte edilebilir uzun ömürlü yumuşak doku dolgu maddesidir. Biyolojik olarak uyumlu bir hidrojeldir ve protez veya yağ grefti gibi, hacim  ekler. Aquafilling ‘in avantajları, dolgudaki% 98’lik fizyolojik solüsyon içeriğine bağlı olarak yüksek fizyolojik adaptasyon kabiliyetindedir; Mekansal yapıdan dolayı belirgin bir esnekliğe sahiptir. Ve uzun süreli iyi klinik sonuçların ve en düşük lokal advers reaksiyonların tutulması ile karakterizedir.

Aquafilling Nasıl Yapılır ? 

Kalça büyütme işleminden önce  enjeksiyon bölgesinde lokal anestezi yapılmaktadır. Estetik şekillendirme prosedürünün ana noktası, kabul edilen anatomik yapılara göre Aquafilling  jelin özel kalça bölgelerine girmesini içerir. Kalça dolgusu  yapmak için Aquafilling , subfasyal düzlemde ve kısmen majör gluteus kasına, her iki kalçanın superolateral ve mediolateral bölgelerine, yağ greftleme için kullanılana benzer bir çok tünel açma tekniği kullanılarak enjekte edilir. Hacim verici dolgu simetrik alanları en 100-250 ml miktarında bir kör ucu olan ince kanülden enjekte edilir.

Aquafilling Avantajları Nelerdir ?Aquafilling Avantajları Nelerdir ?  

Hidrofilik jel ile yapılan kalça güçlendirmesi, diğer kalça büyütme şekillerine göre çeşitli avantajlar sunar. Aquafilling  kalça dolgusu süresi, cerrahi kalça protezi ile karşılaştırıldığında iki kat daha uzundur. Başka hiçbir yöntem, kalça biçiminde böylesine dramatik bir değişime yol açmaz, bu nedenle basit ve hızlı bir şekilde ve çok az rahatsızlık ile daha dolgun kalçalara sahip olabilirsiniz.  Enjeksiyon tedavisi genellikle implant yerleştirme ameliyatından daha az karmaşık bir prosedürdür. Hidrofilik jel zamanla bozunmakla birlikte, hastaların  tedaviden sonraki 2-3 yıl boyunca sonuçların memnuniyetini ifade ederler.

Aquafilling yeniden şekillendirme mini invaziv prosedürü aslında ağrısız olsa da, hafif rahatsızlık 7 gün içinde çözülür. Hastalara, ilk tedaviden sonra 2 -3 haftalık bir süre boyunca, tedavi edilen alanda sabit basınç dahil, yorucu aktiviteden kaçınmaları önerilir. Enjekte edilen bölgede sabit basınçtan kaçınmak için, deneklerin dik otururken ve enjekte edilen bölgelere baskı yapmamak için dikkatli olmaları önerilir.

 

Kalça dolgusu için en iyi bilgiyi doktordan almanız gerekir çünkü her kadının kendine has kalça yapısı ve durumları vardır. Sizlerde kalça dolgusu yaptırmak isterseniz en azından yazımız size yararlı olacak ve yol gösterecektir. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir