DiyetlerGenel Sağlık

Kahve ile Zayıflamak

Kahve Zayıflatır mı ?, Kahve ile Zayıflama ,Kahvenin Zayıflamaya Faydaları  ,Yağ Yakıcı Kahve 

Tüketim alışkanlıkları aramızda bulunan kahve yani  Türk kahvesi ve özellikle gençlerde nescafe alışkanlığı kilo vermenize yardımcı olur mu ? sorusunun cevabını size bu yazımızda vereceğiz. Kahve ile zayıflamak mümkün mü sizlere aktaracağız.

Kahve Zayıflatır mı ?

 

Birçok insan gibi, birkaç kiloyu mümkün olduğunca çabuk vermek isteyebilirsiniz. Bazı insanlar bir diyet yardımcısı olarak kahve içmeyi önermektedir, ancak kilo kaybı planında kahve ve kafeinin rolü yoğun olarak tartışmalıdır. Kafein, biraz kilo vermenize ya da kilo almanızı engellemenize yardımcı olabilir, ancak kilo vermenize ya da kalıcı olarak kaybetmenize yardımcı olamaz. Ayrıca kahve biraz daha sağlıklı olabilir ama nescafe krema ve tatlandırıcı içerdiği için size bu etkiyi sunmaz. Aşağıda sizlere kahvenin etkilerinden ve zayıflarken kahveyi nasıl kullanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Kahve ile Zayıflamak 

Kahve ile Zayıflamak 

Sağlıklı miktarlarda kahve içmek çok önemlidir. Birazcık kahve uzun bir yol kat  etmenize yardımcı olabilmektedir. Tabiki şekersiz. İştahınızı geçici olarak baskılayabilir ve minimum kalori yakılmasını teşvik edebilir. Ancak aşırı kahve tüketimi, stres seviyelerinin yükselmesine ve uykusuzluğa neden olabilir. Kilo vermenize yardımcı olmak için günde sadece 1 veya 2 fincan kahve yeterli olabilir. Toplamda günde 400 miligramdan fazla kafein almamalısınız.  Bu, dört fincan  kahveye eşittir.  Sade kahvenin kilo vermede  basit bir yol olduğunu unutmayın. Bir fincan sade kahvenin sadece 2 kalori bulunmaktadır ve yağsızdır. Soda ve enerji içecekleri gibi içecekler, kalorilerinde yüksek olabilir veya kilo kaybınızı engelleyebilecek gizli bir şekere sahip olabilir.

Günlük limitleri mümkün olduğunca ayarlayın. Örneğin, günde 4 bardak kahve güvenli bir şekilde içebilirseniz, sabahları bir fincan, öğlen yemeği öğleden sonra, öğleden sonraları ve akşam yemeğinde bir fincan içebilirsiniz.  Gününüzde daha fazla kahve içmek isterseniz,  yarım kafeinli ahveler tercih etmelisiniz. Yarım kafeinli kahve aldığınızdan emin olmak için ürün etiketlerini okuduğunuzdan emin olun. Etiket ayrıca bir bardakta ne kadar kafein olduğunu gösterebilir.

Kahvenin Zayıflamaya Faydaları 

Sabahın ilk işinizi yapmanıza yardımcı olmak, spor salonundan önce enerji ve yağ yakımını kolaylaştırmak veyaa spor seansınızdan sonra  fazla iştahı bastırmak adına kahve oldukça yararlıdır.  İyi haber, sade kahvenin kilo verme girişimleriniz üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmayacağı ve hatta yararlı olabileceği kanıtlanmıştır.

  • Kahvenin Zayıflamaya Faydaları Diyet yaparken açlıkla mücadele ediyorsanız, kahve iştahınızı bastırmaya yardımcı olabilir. Bu etki sıkça kahvenin kafein içeriğine atfedilirken, kafeinsiz kahve aynı etkiye sahip olabilir,   Bu nedenle kafeinsiz kahvelerde artık tercih edilmektedir. Açlığın kontrol edilmesi için kafeinsiz kahve tüketilebilir.
  • Kahvedeki kafein kan dolaşımındaki serbest yağ asitlerinin salınımını artırabilir, bu da daha uzun süre çalışmanıza yardımcı olur. Kafein ayrıca bir enerji arttırıcıdır ve doğal nörotransmiterler serotonin, dopamin ve asetilkolin daha etkili hale getirerek zihinsel odaklanmaya yardımcı olabilir. Kahve adrenalin salınımını hızlandırır, kaslarınıza kan akışını artırır ve kalp atışlarınızı hızlandırır. Tüm bunlar daha fazla kalori yakmanıza ve daha hızlı kilo vermenize yardımcı olabilecek durumlardır.
  • Ne tür bir kahve içtiğiniz kilo kaybı üzerindeki etkisi konusunda büyük bir fark yaratacaktır. Düzenli bir Türk kahvesi veya espresso neredeyse kalorisizdir. Şekerli kahve içecekleri veya krema, tam yağlı süt  ile yapılanlar çok daha fazla kalori içerebilir.Büyük bir bardak  mocha 400 ile 580 kalori içerebilir,  buzlu kapuçino ise 600’ün üzerinde olabilir. Ekleyebileceğiniz ekstraların yanı sıra kahvenize giren malzemelerin de farkında olmanız gerekmektedir.
  • İştah kontrol edici etkisine ek olarak, kahve kalori yakma oranınızı artırabilir. Kahvenin kafein içeriği termojenezde ve yağ oksidasyonunda hafif bir artış sağlayabilir. Bu sonucun en iyi ihtimalle en düşük seviyede olması muhtemeldir, bu yüzden yardımcı olabilse de kilo verme umutlarınızı birkaç fincan kahve üzerine bırakmamalısınız.

Yağ Yakıcı Kahve 

Bugünlerde popüler olan yağ yakıcı kahve genelde kan şekerini düzelenme , iştahı bastırma ve uzun süre tok kalmak adına içilmektedir. Bu etkileri sağlaması için içerisinde tarçın ve süt konulmaktadır. Sürün az yağlı veya yağsız olması önemlidir. Yağ yakıcı kahve içi;

  • bir kaç tutam tarçınYağ Yakıcı Kahve 
  • bir tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 1 bardak süt ile hazırlanan kahve içilmektedir. Bu sayede kahve  ile zayıflamak için bir nevi destek alınmaktadır.

Kahvenin zayıflamaya olan etkilerinden bahsettik fakat eğer kalıcı bir zayıflık istiyorsanız diyet yapmanız gerekir. Bunu unutmamanız ve sadece kahveye bel bağlamamanız önemlidir.

Blog sayfamızı okuduğunuz için teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir