Bitkisel ReçetelerDiyetlerGenel Sağlık

Göbek Yağlarını Eriten Salatılık Çayı Nasıl Yapılır

Salatalık Çayı ile Göbek Yağlarından Kurtulun ,Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayının Yararları  ,Göbek Yağlarını  Eriten  Salatalık Çayının Tarifi

Göbek yağlarını eriten salatılık çayı tarifini sizlerle buluşturuyoruz. Bu tarifte tamamen doğal ürünler kullanılmaktadır. Her kullanılan ürünün ayrı ayrı yararlı bulunmaktadır. Göbek yağlarını eriten salatılık çayı nasıl hazırlanacağını, nasıl tüketileceğini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.Salatalık Çayı ile Göbek Yağlarından Kurtulun

Salatalık Çayı ile Göbek Yağlarından Kurtulun

Günümüzde bir çok sebepten kaynaklı insanlar normal kilolarının üstüne çıkmaktadır.  Obezite tek başına bile yeterinde büyük bir hastalıkken yanında getirdiği hastalıklar ile ölümcül bir hale giriyor. Bundan dolayı da hemen herkes fazla kilolarını vermek ve zayıflamak için pek çok yöntem denemektedir. Kilo vermenize yarayan çay tarifleri ise bir hayli fazla. Unutmamak gerekir ki bu çaylar tek başına yeterli olmaz. Siz eğer bu çaylardan içiyorsunuz diye yemeğinize dikkat etmez ve hareket etmezseniz kesinlikle sadece bir çay ile kilo veremezsiniz.

Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayının Yararları 

Öncelikle evde yapılan ve son derece doğal malzemeler ile üretilen bu çay sağlık açısından size herhangi bir yan etkide bulunmaz. Çaylar size yaptığınız diyet ve sporun yanında kilo vermeniz için destek olurlar. Amacınız kilo vermek ise kesinlikle sağlıklı ve yeterli miktarda beslenmeniz gerekmektedir. Bunun yanında yeterli oranda hareket etmeniz gerekir. Kilo alımı, alınan kalorinin yakılan kaloriden fazla olmasıdır aslında. Siz alınan kalori miktarını düşürür ve yaktığınız kalori miktarını yükseltirseniz kilo verme süreci başlar. Eğer aldığınız kalori ile yaktığınız kalori aynı oranlarda ise formunuzu korumuş ve aynı kiloda kalmış olursunuz. Bundan kaynaklı beslenme düzeyinizi ayarlarken veya spor yaparken açlığınızın çok olmaması için salatalık çayından yararlanabilirsiniz. Özellikle göbek yağlarını eriten salatalık çayı içerisindeki salatalık büyük oranda su içeriğine sahip olması egzersiz sonrası için faydalıdır, ayrıca C vitamini kaynağıdır. Limon ise sitrik asit ile kilo verirken çatlamaları engeller , nane hoş bir koku yaratmaktadır. Ve bu doğal içerikler ayrıca yağ yakımınızı kolaylaştırmaktadır. 

Göbek Yağlarını Eriten Salatılık Çayı Tarifi

Salatalık çayı nasıl yapacağınızı ve hangi malzemelerin gerektiği aşağıda yer almaktadır. Göbek yağlarını eriten salatılık çayı için;Göbek Yağlarını Eriten Salatılık Çayı Tarifi

Gerekli malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı kadar rendelenmiş zencefil
  • 1 adet salatalık
  • 10 dal kadar taze nane
  • 1 adet dilimlenmiş limon

Çayın yapılışı:

Bütün malzemeleri elde ettikten sonra bu malzemeleri geceden sabaha kadar 1 litre su içerisinde bekletin. Sabah ve akşam olmak koşulu ile aç karnına bu çaydan 1 su bardağı içebilirsiniz.

Salatalık çayı asıl amacı ise onikiparmak bağırsağında yer almakta olan sindirim enzimlerini aktif hale getirmektir. Bu sayede yediğiniz gıdaları daha iyi sindirecek ve çok daha az acıkacaksınız. Ayrıca bu çay sizin tatlı isteğinizi de azaltacaktır.

Göbek yağlarını eriten salatılık çayı tarifimiz işinize yaraması için sağlıklı beslenmeyi ve egzersiz yapmayı unutmayın. Blog sayfamızı okuduğunuz için teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir