Bitkisel ReçetelerDiyetlerGenel Sağlık

Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı Nasıl Yapılır

Salatalık Çayı İle Göbek Yağlarından Kurtulun

Yaşadığımız zamanın en büyük sorunlarından biri kilolardır. Obezite tek başına bile yeterinde büyük bir hastalıkken yanında getirdiği hastalıklar ile ölümcül bir hale giriyor. Bundan dolayı da hemen herkes fazla kilolarını vermek ve zayıflamak için pek çok yöntem deniyor. Kilo verdiren çay tarifleri ise bir hayli fazla. Unutmamak gerekir ki bu çaylar tek başına yeterli olmaz. Siz eğer bu çaylardan içiyorsunuz diye yemeğinize dikkat etmez ve hareket etmezseniz kesinlikle sadece bir çay ile kilo veremezsiniz.

Zayıflama Çayları Size Yardımcı Olurlar

Zayıflama çayları tariflerini evde kendinize yaparak kilo verebilirsiniz. Çaylar size yaptığınız diyet ve sporun yanında kilo vermeniz için destek olurlar. Amacınız kilo vermek ise kesinlikle sağlıklı ve yeterli miktarda beslenmeniz gerekmektedir. Bunun yanında yeterli oranda hareket etmeniz gerekir. Kilo alımı, alınan kalorinin yakılan kaloriden fazla olmasıdır aslında. Siz alınan kalori miktarını düşürür ve yaktığınız kalori miktarını yükseltirseniz kilo verme süreci başlar. Eğer aldığınız kalori ile yaktığınız kalori aynı oranlarda ise formunuzu korumuş ve aynı kiloda kalmış olursunuz. Bundan dolayı kilo vermek için hareket etmeniz gerekmektedir.

İşte sizlere kilo vermeye ve yağ yakımını hızlandırmaya etki eden bir salatalık çayı tarifi. Bu çay ile yediklerinizi çok daha kolay sindirebilecek ve çok daha az acıkmanızı sağlayabilirsiniz. Uygun ve bol sebze ağırlıklı beslenme ve en az günde 45 dk yürüyüş de sizlere büyük yardımı dokunacak önerilerimiz arasındadır.

Salatalık Çayının Tarifi

salatalık çayı tarifiGerekli malzemeler:

1 tatlı kaşığı kadar rendelenmiş zencefil

1 adet salatalık

10 dal kadar taze nane

1 adet dilimlenmiş limon

Çayın yapılışı:

Bütün malzemeleri elde ettikten sonra bu malzemeleri geceden sabaha kadar 1 litre su içerisinde bekletin. Sabah ve akşam olmak koşulu ile aç karnına bu çaydan 1 su bardağı içebilirsiniz.

Salatalık çayının asıl amacı ise onikiparmak bağırsağında yer almakta olan sindirim enzimlerini aktif hale getirmektir. Bu sayede yediğiniz gıdaları daha iyi sindirecek ve çok daha az acıkacaksınız. Ayrıca bu çay sizin tatlı isteğinizi de azaltacaktır.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir