Genel Sağlık

Erkek Saç Bakımı

Erkek Saç Bakımı Ürünleri, Erkek Saç Bakımı Nasıl Olmalı , ,Erkekler için Keratin Bakımı ,Erkeklerde İnce Saç Bakımı

Erkek Saç Bakımı Ürünleri
Erkek Saç Bakımı Ürünleri

İyi bir saç bakımı rutini, basit ve etkilidir.  Hem erkekler hem kadınlar saç bakımında bazı hususlara dikkat etmelidir. Daha sonrası  erkek saç bakımı veya kadın saç bakımı için ayrıntılara girmek özenli saç maskesi, saç kesimi ve saç serumları kullanmaktır. Aşağıdaki yazımızda sizlere erkekler saç bakımlarını nasıl yapmaları doğru olur, ne gibi durumlara dikkat etmelidir, aktarılacaktır.

Erkek Saç Bakımı Ürünleri

 

Öncelikle şampuan ve kremi akıllıca seçin. Hepsi aynı şekilde yaratılmadılar. Saç tipinizle iyi çalışan ürünler seçin, böylece saçlarınız en iyi şekilde görünmesi sağlanır. Mümkünse, sülfatsız şampuan ve silikon içermeyen kremi kullanın. Bu bileşenler saçları sertleştirir ve zamanla kuru , donuk görünmesine neden olur. Etiketi kontrol ederek ürün alın.  Hangi ürünlerin saç tipleriyle iyi çalıştığına dair kısa bir kılavuz bulunur.  Kıvırcıklaşmaya eğilimli kuru saçlar için, yağlar  ve diğer besleyici maddeler içeren nemlendirici  ürünler arayın. Yağlı veya ince saçlar için, çay ağacı yağı ve papatya gibi içerik maddeleri içeren ürünleri araştırın. Kolay kırılan ve parçalanan saçlar için, kolajen ve keratin gibi proteinleri içeren restoratif ürünleri arayın.

Erkek Saç Bakımı Nasıl Olmalı 

 

Erkek Saç Bakımı Ürünleri
Erkek Saç Bakımı Ürünleri

Saçlarınızı haftada iki veya üç kez yıkayın. Saçınızı her gün yıkamanın sağlıklı olabileceğini düşünebilirsiniz, ama aslında saçlarınızı sık sık yıkamak saçlarınızı genellikle saç derileriniz tarafından üretilen koruyucu yağlardan arındırır, böylece kıvırcık ve yıpranmış hale gelmeye daha yatkın hale gelir. Çoğu erkek için haftada iki ile üç yıkama yeterlidir.  Saçınız hızlı bir şekilde yağlanırsa, şampuan yapmadığınız günlerde sadece suyla yıkamayı düşünün. Su yağları çıkarmadan saçlarınızı temizler.

Sıcak yerine ılık veya soğuk su kullanın. Sıcak duşlar harika, ama suyun sıcaklığı saçları kurutuyor. Saçınızı yıkamak için ılık veya soğuk su kullanmak daha iyidir. Buharlı sıcak bir duş almanız gerekiyorsa, ılık veya serin bir durulama ile bitirmeyi deneyin, böylece saçınız kuruduktan sonra kıvırcık ve mat olmaz, sağlıklı ve parlak görünecektir.

Saçınızı, kabaca ovuşturmak yerine hafifçe kurutun. Islak olduğunda saçlar zayıftır, çünkü su, saçtaki keratin moleküllerinin gerilmesine neden olur. Bu yüzden sert bir havlu kuru tedavisi yapmak saçınızı kırabilir. Bunun yerine, saçlarınızı kurutmak ve fazla sudan kurtulmak için bir havlu kullanın, ardından havayla kurutmayı bitirin.

Erkekler için Keratin Bakımı 

 

Erkekler için keratin bakımı kadınlardan farklı olarak daha az ürün kullanımı gerektiren bir durumdur. Yani maskemiz ve tarifimiz aynı şekilde hazırlanacak malzemeler karıştırılacak ve saçlara sürüldükten sonra 1 saat bekletilecektir. Daha sonra saçlar her zaman ki gibi – yukarıda önerilenler de dikkate alınarak- yıkanacaktır.

  • 2 yemek kaşığı keratinli maske
  • 5 ml keratin (doa kimyadaki şişe keratinin yarısı)
  • 2 çay kaşığı b5 vitamini
  • 2 çay kaşığı e vitamini
  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Ürünü uyguladıktan sonra saçınızı tarayın. Bir ürün kullandıysanız, saçınıza dağıtmak için bir tarak kullanın. Daha sonra  saçlarınızı yıkayabilirsiniz.  Saçlarınızı hafifçe kurutun. Fön makinesi kullanmak saçınızı mümkün olduğunca çabuk kurutmak için iyi bir yoldur, ancak her gün yapmak saçların zarar görmesine neden olur. Saçları inceltme konusunda endişeleriniz varsa, kurutucuyu bırakın ve saçınızın doğal havada kurumasına izin verin.
Saçlarınızı kuruduğunda, saçınızın düzleşmesine yardımcı olmak için kurutucuyu saçların uzama yönünde kullanın.

Erkeklerde Saç Dökülmesi için Saç Bakımı

 

  • Duşta kafa derisine masaj yapın. Masaj, saç büyümesini uyaran kan dolaşımını artırır. Sahip olduğunuz saçı korumanıza ve yeni saçlarınızı büyütmenize yardımcı olabilir. Saçlarınızın inceldiği bölgelere odaklanarak, saç derisini dairesel hareketlerle ovmak için parmaklarınızı kullanın.  Bazı yağların büyümeyi daha fazla teşvik etmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Şampuandan önce hindistan cevizi yağı, çay ağacı yağı veya badem yağı ile masaj yapmayı deneyin, ardından yağı yıkayın.
  • Saçlarınızı kabaca tutmayın. Şampuan ve  durulamak için ılık su kullanın ve bir havlu ile  kurulayın ve saç dökülme ihtimalini daha da azaltın.  Saçınızı rutininizin her adımında özenle uygulayın.
  • Dengeli bir diyet yapın. Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülme nedenleri arasında vitamin ve mineral eksikliği oldukça yaygındır. Saçların kalın ve güçlü kalmasına yardımcı olan birkaç temel besin vardır. Diyetinizin, saçlarınızı içten beslemek için iyi dengelenmiş olduğundan emin olun. Eğer diyetiniz saçı için sağlıklı değilse, topikal ürünleri kullanmak  isteyebilirsiniz. Saçlarınızda keratin vitamin ve yağ asitleri  dengesi sağlamak adına ve saçlarınızı sağlıklı tutmak için et, yumurta, fındık, fasulye ve diğer protein kaynaklarını kullanın. B vitamini alın. Bunlar et, yumurta ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunur. Bir vejeteryan iseniz, B vitamini takviyesi almaya başlamak isteyebilirsiniz.  Omega-3 yağlı asitler kesinlikle kullanılmalıdır. Somon, sardalye, avokado ve ceviz, bu önemli besin maddelerinin bir miktarına sahiptir.

 

Erkeklerin saç bakımı kadınlar tarafından kolay gözükse de erkekler , kadınlara nazaran daha çabuk saç kaybı yaşarlar bundan kaynaklı erkek saç bakımı oldukça önemlidir. Hem artık uzun saçlı erkek arkadaşlarımızda bulunduğunda saç bakım rutini muhakkak gereklidir.

Özellikle erkeklerde meydana gelen Saç Dökülmesi  hakkında bilgi almak için linke tıklamanız yeterlidir. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir