Bitkisel ReçetelerGenel Sağlık

Doğal Grip Şurubu Hazırlama

Her mevsim karşımıza çıkan hastalıkların başında gelen grip özellikle kış aylarında insanların daha kolay bu hastalığa kapılmasına neden olmaktadır. Hastalar için son derece sıkıntılı olan bu hastalığın özellikle en büyük belirtisi burun tıkanıklığı, yüksek ateş ve halsizlik gibi belirtilerini göstermesinden sonra sizlere bu konuda önemli ipuçları vererek bu hastalıktan kurtulmanın yollarını açıklayalım.

Doğal Grip Şurubu

Evde kendi başınıza bu hastalığı yenmek için doğal yollardan hazırlanacak olan bir karışım hakkında bilgi vererek hastalığı kısa sürede evde atlatmanıza yarayacak bilgiler sunalım sizlere. Tamamen doğal yollar ile hazırlanacak olan zencefil, bal ve limon karışımını evde sizlerde yaparak hastalığı kısa süre içerisinde atlatma şansını yakalamış olacaksınız. Bu karşımı soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanmanızı özellikle uzmanlar önermektedir. Bu karşımı sadece hastalığa yakalandıktan sonra değil de hasta olmamak için önlem amacıyla da kullanarak grip ve soğuk algınlığının önüne geçebilirsiniz.

Doğal Öksürük Şurubu Tarif

Bu karşımı hazırlamak için elinde bulunması gereken malzemeler 2 adet limon, bir parça zenfecil kökü ve 250 gr ağırlığında organik bal olmalıdır. Özellikle bal konusunda bilindik markalar veya organik olarak satılan balları almanızı sizlere tavsiye ediyorum.

Karşımı hazırlamak için 2 adet limonu bol su ile yıkadıktan sonra ince ince doğrayarak bir kaba alın. Sonra zencefil kökünü de bol su ile yıkadıktan sonra limon kabına ince dilimler şeklinde koymalısınız. Son olarak ile balınızı koyduktan sonra bu karşımı güzelce karıştırmak olacaktır.Tüm malzemelerin karışımını yaptıktan sonra 24 saat boyunca dinlendirmelisiniz.

Bu karşımı özelikle çocuklar çok fazla kullanmak gerektiği için vereceğimiz ölçülere dikkat etmeniz gerekmektedir. Yetişkin olan kişilerde günde 2 yemek kaşığı tüketim önerilirken , çocuklar bu oran 2 çay kaşığı olarak belirlenmektedir. Bu karşımın içine biraz ılık su katarak karşımın biraz daha sıvı hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz. Evde hazırladığınız bu karışımı 2 ay kadar buzdolabında saklayarak sizlerde grip ve soğuk algınlığı hastalığına karşı önlem almış olabilirsiniz.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir