Ağız ve Diş HastalıklarıBakımlar

Doğal Ağız ve Diş Bakımı

Doğal Ağız Bakımı

Ağız, vücudumuzun en hassas bölgelerinden bir tanesidir. Böylesine hassas bir bölgenin bakımı oldukça önemli olduğu kadar bir o kadar da basittir. Gününüzden kısa bir süre çalacak bu bakımlar sizlere olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bir sorun olmasa da, en az yılda iki kez bir diş doktoruna gitmek çok önemlidir. Bu durum ileride oluşacak bir sorunun erkenden fark edilip, ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Ağızda oluşacak bir takım sorunları doğal yollar ile tedavi edebilirsiniz.

 

Ağız içerisindeki akne ve yaraları doğal yolla çözümlemek

Ağız içerisinde çıkacak akne veya yaraların yarattığı sorunlar oldukça fazladır. Yemek yerken ya da bir şey içerken hatta tedavi edilmediğinde konuşurken bile canınızın yanmasına sebep olacaktır. Bu durumlarda bir çay bardağı içerisine, Bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı karbonat koyduktan sonra bardağı su ile dolduruyoruz. Bu karışımı çözünene kadar karıştırdıktan sonra, yaklaşık bir dakika gargara yapıyoruz. Ağız içerisinde bulunan yaranın yanmasına sebep olacağı için biraz canınız yanabilir fakat ilk 10 dakika ağzınızı duru su ile çalkalamamalısınız. Bu şekilde yaptığınızda daha hızlı sonuç alacaksınız.

Karbonat ve tuz karışımı, ağız yaralarınızı tedavi ettiği gibi diş etlerinizin üzerinde biriken bakterileride yok edecektir. Böylece dişlerinizde oluşacak çürümeleri engelleyecektir. Bunların yanı sıra dişlerinizi günde en az iki defa fırçalamanız, ağız sağlığınız açısından en önemli unsurların başında geliyor.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir