DiyetlerGenel Sağlık

Çorba Diyeti 2017

Çorba Diyeti İle Kaç Kilo Verilir ? , Çorba Diyeti Malzemeleri, Çorbanın Hazırlanışı, Çorba Diyeti Listesi

Çorba diyeti hem zengin kaynakları ile oldukça sağlıklı hem de yapılması kolay bir diyet olarak karşımıza çıkmaktadır. Çorba diyeti yapanlar sağlıklarını koruyarak hızlı bir şekilde kilo verebilirler. Sizlere yazımızda çorba diyetinin kaç kilo vermenizi sağlayacağını ve çorba diyeti örnek listesini sunacağız. Eğer hızlı kilo vermek değil sağlıklı bir kilo vermeyi yeterli görürseniz. Sadece akşamları veya öğlenleri çorba ile geçirmeniz ve diğer öğünlerinizi normal diyetinize uygun yapmanızda yeterlidir.

Çorba Diyeti İle Kaç Kilo Verilir ?Çorba Diyeti İle Kaç Kilo Verilir ?  

 

Özellikle son yıllarda  gelişen bir çok diyet listesi içerisine giren çorba diyeti , ülkemizde çorba kültürünün yaygın olması bakımından , ülke insanına son derece uygundur.  Çorba içilen öğünlerde kişilerin çok daha az kalori aldıkları ve daha rahat oldukları gözlemlenmektedir. Sindirim problemlerini de çözen bu diyet adet bir detoks- vücutta toksinlerin atılması- etkisi yaratmaktadır.  Aslında çorba diyetinin de amacı budur. Hem çok daha az kalori almış olacaksınız hem de  sağlık faydalarından yararlanacaksınız. Bu diyet size uygulamanıza göre haftada 2-3 kilo verdirebilir. Fakat arka arkaya yapılması önerilmemektedir. Çorba diyetlerinde özel çorba tarifleri bulunur. Bu tarif ile yapılan çorbalar gün içerisinde yanında bazen başka gıdalar olarak ya da sadece çorba olacak şekilde tüketilir. İşte size mucizevi çorba diyetinin tarifi.

Çorba Diyeti Malzemeleri

 • 4 ya da 5 adet domates
 • 1 adet büyük yeşil lahana
 • 2 adet kırmızı biber
 • 6 adet iri soğan
 • 3 litre su
 • 1 demet kereviz

İsterseniz bu çorba dışında mercimek , sebze çorbası ve diğer çorbalarda listenize eklenebilir. Burada kural un ve et kullanılan çorbaların içilmemesidir.

Çorbanın Hazırlanışı

 

Öncelikle tüm çorba diyetine ekleyeceğiniz malzemeleri taze olarak almalı ve temizlemelisiniz. Sirkeli su ile yıkayabilirsiniz.  Kesinlikle çok güzel yıkanmış olmalılar bu sağlığımız için çok önemlidir. Tüm malzemeleri istediğiniz boyutlarda doğrayın. Çok daha iyi bir kıvam için küp küp doğramak ideal olacaktır. Listedeki bütün malzemeleri büyükçe bir tencerenin içerisinde koyun suyu da ekleyerek kaynamaya bırakın. 10 dakika boyunca kaynayan çorbanızın içindekilerin iyice piştiğinden emin olana kadar kısık ateşte pişirin. İsterseniz taneli olarak da tüketebileceğiniz bu çorbayı tavsiyemiz blender dan geçirerek çorba kıvamında tüketmenizdir. Ayrıca sadece zeytin yağı ile bu çorbayı hazırlamalısınız.

Çorba Diyeti ListesiÇorba Diyeti Listesi

1 hafta boyunca diyetinize aynı şekillerde devam etmelisiniz.

 • 1.gün: muz hariç meyve ve çorba
 • 2.gün: sebze ve yanında çorba
 • 3.gün: sebze, yanında meyve ve yanında çorba. Ayrıca akşam için de patates.
 • 4.gün: isteğinize göre ya muz ya da 2 porsiyon hamur. Yanında süt ve çorba
 • 5.gün: 6 adet domates, çorba ve 300 gr dana eti
 • 6.gün: ya 300 gr dana eti ya da buğulama balık, yanında da çorba
 • 7.gün: yeşil sebzeler ile birlikte çorba ve esmer pirinç pilavı
 • 8.gün: esmer pirinç pilavı, çorba ve yanında yeşil sebzeler ile meyve suyu.

Bu diyeti sadece 8 gün boyunca yapıyorsunuz. Bu 8 günün sonunda verdiğiniz kiloyu görünce çok mutlu olacaksınız. Diyete bir süre sonra yeniden başlayabilirsiniz.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir