Estetikler

Cildi Beyazlatma Yolları

Limon  Suyu ile Cilt Beyazlatma,Cilt Beyazlatma Maskeleri ,Bal , Süt ve Limon Yüz Beyazlatma Maskesi ,Domates, Yoğurt ve Yulaf Ezmesi Yüz Beyazlatma Maskesi ,Cilt Beyazlatmada Portakal Kabuğu Maskesi ,Sandal Ağacı Tozu Maskesi ,Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemi : Pirinç ,Cilt Beyazlatmak için Patates Suyu

Cilt beyazlatma oldukça önemli bir konudur. Her kadın doğal olarak şunu ister: Işıl ışıl parlayan sağlıklı ve kusursuz bir cilt… Güneşe maruz kalma nedeniyle ve hiperpigmentasyona bağlı olarak cildin koyulaşması ve ciltte koyu veya kahverengi lekelerin oluşması, cildi donuklaştıran ve sağlığını bozan faktörlerdir. Yaşlanmanın doğal süreci olarak cilt yaşlanır ve zamanla büzülür matlaşır parlaklık ve canlılığını kaybeder. Hava kirliliği de cildin matlaşmasına neden olur. Kozmetik ürünleri arasında cilt beyazlatma ürünleri kullanılmaktadır. Fakat natürel olan cilt beyazlatma ürünleri evde hazırlanarak daha sağlıklı  cilt beyazlatma yapılabilir. Bu makalemizde sizlere cildi doğal yollardan beyazlatacak bazı püf noktalarından bahsetmek istedik.

Limon  Suyu ile Cilt Beyazlatma

Limon  Suyu ile Cilt Beyazlatma

 

Limon suyu cilt için en önemli temizleyici ve parlatıcı meyvelerden  biridir.  Bu nedenle cilt beyazlatma yolları arasında limon suyu kullanımı önemli yer tutar. Doğal bir beyazlatma özelliğine sahip olan limon suyu cildin daha beyaz olması açısında ağartıcı olarak görev yapar. Ayrıca Kozmetik ürünlerine nazaran cildimize sızan yabancı madde olmadığı için son derece doğal bir beyazlatıcı özellik taşır. C vitamini açısından çok zengin olan limon yaşlanma belirtilerini de geciktirme etkisine sahiptir. Çünkü cildin kırışmasını engeller. Eğer Taze sıkılmış bir limona biraz gül suyu katarsanız oluşturduğunuz bu karışımı pamuk yardımıyla 15 dakika cildinizde uygularsanız cildinizin eskisinden daha beyaz olduğunu görebilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Maskeleri 

 

Cilt beyazlatma maskeleri evde bulunan malzemeler ile kolayca yapılabilir.

Bal , Süt ve Limon Yüz Beyazlatma Maskesi 

 

Sütün içeriğinde laktik asit bulunmaktadır, nemlendirme özelliği açısından en doğal besin kaynaklarından biri olan süt ve bal mutlaka cilt bakımında kullanılması gereken doğal ürünlerdir. Ballı süt ve limon suyu karışımını pamuk yardımıyla cildinize sürerek 20 dakika bekletin daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı yapmaya devam ettikçe cildinizin beyazladığını göreceksiniz.

Domates, Yoğurt ve Yulaf Ezmesi Yüz Beyazlatma Maskesi 

 

Domates, Yoğurt ve Yulaf Ezmesi Yüz Beyazlatma Maskesi Domates yoğurt ve yulaf ezmesi cildin beyazlaması için kullanılan doğal ürünlerdir. Pürüzsüz bir cilde kavuşmak rahatlatmak ve hafifletmek için domates suyu yoğurt ve yulaf ezmesini içecek karıştırarak bu karışımı yüzünüze maske olarak kullanabilirsiniz. Bronzlaşmış veya matlaşmış cildinizin bu uygulamayla açılacağını birkaç seanstan sonra görebilirsiniz. Cildinizdeki ölü cilt hücreleri yerinden atılacak ve  cildiniz yenilenecektir.

Cilt Beyazlatmada Portakal Kabuğu Maskesi 

 

Portakal çoğu evde yaygın olarak bulunan bir meyvedir ve cildin beyazlaşmasında çok iyi çalışır .  Aynı zamanda iyi bir depigmente edici ajan olarak hareket eden C vitamini açısından da zengindir. Bu sayede cildinizi serbest radikallere karşı korurken , ayrıca cildinizin kollajen sentezini de arttırmaktadır. Bu maske için bir portakal kabuğu ve 1 çorba kaşığı  yoğurt karıştırılması ve cilde uygulanması yeterlidir.  15-20 dk bekletildikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Sandal Ağacı Tozu Maskesi 

Sandal ağacı tozu ve badem yağını süt ile karıştırarak bir macun elde etmelisiniz.   Daha sonra cildinize bu macunu sürmeli ve 20 dk bekletmelisiniz. Ardından cildinizi yıkayabilirsiniz.  Daha önce hiç sandal ağacı tozu kullanmamışsanız, ön kolunuzdaki küçük bir alanda bir yama testi yapmalı ve gözlemlemelisiniz.

Cilt Beyazlatmak için Patates Suyu

 

Cilt Beyazlatmak için Patates SuyuPatates suyu, C vitamini açısından zengindir ve antioksidan özelliklere sahiptir. Cildinizi beyazlatan ve ölü hücreleri de ortadan kaldıran hafif bir ağartma maddesidir. Bunun için patatesleri soyup bir bezde sıkarak elde ettiğiniz suyu cildinize uygulamanız yeterlidir. Kuruduktan sonra , ılık su ile cilt temizlenebilir.

Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemi : Pirinç

 

Pirinç suyu ve pirinç tozu, Asyalı kadınlar tarafından daha yumuşak, daha hafif ve daha sağlıklı bir cilt için uzun zamandır kullanılmaktadır. Çalışmalar, pirincin,  cildi UV ışınlarından koruyabildiğini ve ayrıca yaşlanma karşıtı faydalara sahip olduğunu kanıtlamıştır. Diğer yandan genelde süt ile kullanılan bu maske de süt hem nemlendirici hem de koruyucu özellikleri olarak önem arz eder. Asyalı kadınlar pirinç maskesinin bin bir çeşidini yapmaktadır. Size en basitini sunacağız.

Pirinç maskesi yapmak için pirinç suda yumuşatılır ve püre haline geldikten sonra süt ile karıştırılır. Daha sonra bu maske cilde ve yüze uygulanır ve 20-30 dk bekletilir. Sonra ılık su ile yıkanır.

Cilt beyazlatma kolay bir işlem değildir. Kadınların ve erkeklerin cilt beyazlatması için ayrıca ciltlerine dikkat etmeli gerekli bakımları yapmaları; temizlemeleri, ölü deriden arındırmaları ve nemlendirmeleri gerekir. Yazımız umarım sizlere yararlı olmuştur. Daha parlak ve daha canlı bir cilde sahip olmanız dileğiyle…

Cilt bakımınıza yardımcı olması için aşağıdaki yazılarımızı da sizlere sunuyoruz.

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İçin Doğal Cilt Bakımı

Cilt Lekeleri için C vitamini , B3 Vitamini ve Ferulik Asit

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir