Estetikler

Cildi Beyazlatma Yolları

Her kadın doğal olarak şunu ister: Işıl ışıl parlayan sağlıklı ve kusursuz bir cilt… Güneşe maruz kalma nedeniyle ve hiperpigmentasyona bağlı olarak cildin koyulaşması ve ciltte koyu veya kahverengi lekelerin oluşması, cildi donuklaştıran ve sağlığını bozan faktörlerdir. Yaşlanmanın doğal süreci olarak cilt yaşlanır ve zamanla büzülür matlaşır parlaklık ve canlılığını kaybeder. Hava kirliliği de cildin matlaşmasına neden olur. Kozmetik ürünleri arasında cilt beyazlatma ürünleri kullanılmaktadır. Fakat natürel olan cilt beyazlatma ürünleri evde hazırlanarak daha sağlıklı beyazlatma yapılabilir. Bu makalemizde sizlere cildi doğal yollardan beyazlatacak bazı püf noktalarından bahsetmek istedik.

Limon suyu cildi beyazlatır

Limon suyu cilt için en önemli temizleyici ve parlatıcı meyvelerden -meyve sularından biridir.  Bu nedenle cilt beyazlatma yolları arasında limon suyu kullanımı önemli yer tutar. Doğal bir beyazlatma özelliğine sahip olan Limon suyu cildin daha hafif olmasını sağlar. Ayrıca Kozmetik ürünlerine nazaran cildimize sızan yabancı madde olmadığı için son derece doğal bir beyazlatıcı özellik taşır. C vitamini açısından çok zengin olan limon yaşlanma belirtilerini de geciktirme etkisine sahiptir. Çünkü cildin kırışmasını engeller. Eğer Taze sıkılmış bir limona biraz gül suyu katarsanız oluşturduğunuz bu karışımı pamuk yardımıyla 15 dakika cildinizde tutarsanız cildinizin eskisinden daha beyaz olduğunu görebilirsiniz. Domates suyu cilt beyazlatma özelliğine sahiptir. Domateste C vitamini vardır, domatesin bir diğer özelliği yağların emilimine yardımcı olmasıdır. Domates dilimlerini yüzünüzde ve ellerinizden tutarak ve cildinizi domates dilimleri ile ovarak bu kalıntıları 15 dakika cildinizde tuttuktan sonra ellerinizi ve yüzünüzü iyice durulayın.

Bal,süt ve limon suyu karışımı

Sütün içeriğinde laktik asit bulunmaktadır, nemlendirme özelliği açısından en doğal besin kaynaklarından biri olan süt ve bal mutlaka cilt bakımında kullanılması gereken doğal ürünlerdir. Ballı süt ve limon suyu karışımını pamuk yardımıyla cildinize sürerek 20 dakika bekletin daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı yapmaya devam ettikçe cildinizin beyazladığını göreceksiniz.

Domates yoğurt ve yulaf ezmesi

Domates yoğurt ve yulaf ezmesi cildin beyazlaması için kullanılan doğal ürünlerdir. Pürüzsüz bir cilde kavuşmak rahatlatmak ve hafifletmek için domates suyu yoğurt ve Yulaf ezmesini içecek karıştırarak bu karışımı yüzünüze Maske olarak kullanabilirsiniz. Bronzlaşmış veya matlaşmış cildinizin bu uygulamayla açılacağını birkaç seanstan sonra görebilirsiniz. Cildinizdeki ölü cilt hücreleri yeniden canlanacaktır. Güneş yanıkları nedeniyle oluşan deri hasarlarını tedavi etmek için limon suyu ve zerdeçal tuzlu karışımı kullanmanızı öneriyoruz. Bu şekilde cildinizde koyu lekeler azalacaktır. Bu karışıma bir parça limon suyu karıştırırsanız elde ettiğiniz bu macunu cilt maskesi olarak kullanırsanız cildinizin kısa zamanda beyazladığını görebilirsiniz. Cilt beyazlatmada kullanılan diğer doğal ürünler arasında çiğ patates salatalık suyu yoğurt limon suyu bulunmaktadır. Salatalık suyu cildin beyazlamasına neden olur. Cildi hafifletir. Limon da aynı şekilde cildin renginin açılmasına yardımcı olur cildin nemli olmasını sağlar ve cildi yatıştırır.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir