Genel Sağlık

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir

Nefes alma organlarımızın başında gelen burunlarımızın zaman içerisinde tıkanmasından sonra kişilerin geçirdiği bu durum karşısında burun tıkanıklığına iyi gelecek tedavi yöntemlerini sizlere açıklamak istiyorum.

Çinlilerin bulduğu bir teknik sayesinde sizlerde evde kendi başınıza sizlerin belalısı olan burun tıkanıklığı sorununu ortadan kaldırma fırsatını bulmuş olacaksınız. Özellikle son derece basit bir yöntemi olan bu uygulamaları günde 3 kez yaparak burun tıkanıklığını geçirecek ve rahat bir nefes alma şansını bulacaksınız.

Baskı yapacağınız noktaları sizlere açıklayarak sizlerde burun tıkanıklığını sorunu ortadan kaldıracaksınız. İlk baskı yapacağınız nokta olarak kulak memesini söylemek istiyoruz. Kulak memesinde bulunan yumuşak dokuya 3 tekrar şeklinde 10 defa hafif şekilde baskı yaparak burun tıkanıklığının önüne geçme şansını yakalamış olacaksınız.

İkinci baskı noktası ise kulak memesinin arkasında bulunan kıkırdaklı kısma baskı yapmak olacaktır. Özellikle burada bulunan noktanın buruna giden hava yolları için oldukça etkili olması bu tekrarı yapmanız için son derece önemlidir. Diğer baskı noktası ise burunun kemer noktası. Buraya  1 dakika boyunca baskı yaparak sizlerde burun tıkanıklığı sorununu evden giderme fırsatını evde giderme şansını bulmuş olacaksınız.

Son baskı noktası ile yanakların bulunduğu kısımda bulunan elmacık kemikleri. Burada elmacık kemiklerine biraz sert baskı uygulayarak sinüslerin açılmasına katkı sağlamış olacaksınız. İşte son zamanlarda en çok merak edilen sağlık sorunlarının başında gelen burun tıkanıklığı hakkında yapmanız gereken incelikler ve sizlere belirttiğimiz çözüm yolları.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir