Genel Sağlık

Brezilya Fönü Nedir ?

Keratin Nedir ? Ne İşe Yarar ? ,Japon Saç Düzleştirici,Brezilyalı Fönü ,Saç Düzleştirme Sonrası  Saç Bakımı , Brezilya Fönü Fiyatları,Keratinli Saç Bakımı 

Brezilya fönü ve Japon saç düzleştirici adı altında formaldehit ile yapılan daha önceki yazımızda sizlere bu konuda bazı bilgiler verdiğimiz durumdur. Bu yazımızda ise sizlere tam olarak Brezilya fönü ve Japon saç düzleştirici olarak bilinene ısı ile uygulanan saç düzleştirme , saç doğrultma ve keratin hakkında bilgiler vereceğiz.

Keratin Nedir ? Ne İşe Yarar ? 

 

Keratin Nedir Ne İşe Yarar  
Keratin Nedir Ne İşe Yarar

Keratin, deri, saç ve tırnaklar da bulunan  proteindir. Saçınıza bulunması, koşullandırılmış duruma geri dönmesine yardımcı olur .Keratin sistemi saç bakımında bir çok yönden kullanılmaktadır.  Japon saç düzleştirici veya keratin tedavisi veya Brezilya fönü adı altında yapılan saç işlemlerinde de bulunur. Fakat keratinli saç maskesi olarak da karşımıza çıkar ve burada diğer tüm kullanımlarına nazaran formaldehit yerine vitaminler, bitkisel yağlar gibi doğal ürünler barındırmaktadır. Sizlere aşağıda Japon saç düzleştirici , Brezilya fönünü aktaracağız, daha sonra bunlara alternatif keratinli saç maskesinden bahsedeceğiz.

Japon Saç Düzleştirici

 

Japon saç düzleştirici yöntemde kimyasallar kullanılmaktadır ve gerekli olandan biraz daha uzun bir süre için bile saçlarınıza ısı verildiğinde bunun etkileri ciddi  şekilde yaşarsınız. Genelde saçların daha kalıcı şekilde düz olması için kullanılan bu yöntemde ufak hatalar ciddi sonuçlara neden olmaktadır.  Adı ister Brezilya fönü ister Japon düzleştirici olsun içerisinde olan maddeler formaldehit ve türevleri ise ki bu uygulamada daha uzun kalıcılık için daha fazla kullanılmaktadır. Genel sağlığınız ve saç sağlığınız için zararlıdır.

Brezilyalı Fönü 

 

Brezilyalı Fönü 
Brezilyalı Fönü

Ortalama olarak, Brezilyalı fönü  yaklaşık 3-5 ay arasında sürmektedir. Bundan sonra, saçınız normal duruma dönecektir, ancak keratinin yumuşatıcı etkisi nedeniyle daha sağlıklı ve yumuşak saçlarınız olur Japon keratin tedavisine göre !  Tedavi uygulandığında  , adına nedense tedavi denmekte sanki saçı iyileştiriyor, saçlarınız özellikle kıvırcık saçlarınız kalıcı fön sağlaması ile düzeltilmektedir.  Kimyasallar genellikle saçları 3-5 ay kadar düz kalmasını sağlayacaktır. Sonuçta hiç bir doğal malzeme saçları 3-5 ay düz tutmaz.  Burada 2 sıkıntı vardır bir tanesi saça ısı uygulanması, ikincisi ısı ile beraber saçlarınızda formaldehitin kitlenmesi ve gaz çıkmasıdır. Formaldehit kanserojen bir madde olarak solunması sakıncalıdır. Saçlarınızın nefes almasını da engeller.

Saç Düzleştirme Sonrası  Saç Bakımı 

Her iki tedavide de saçınızı 3 gün boyunca yıkamaz veya  saç tokası veya lastik bant kullanamazsınız. Hangi doğal maskeden sonra saç yıkanmaz ki ! Bunlardan herhangi biri düzleştirmeyi bozar.  Brezilya fönü sonrası  sülfat veya sodyum klorür  içeren herhangi bir şampuan veya saç kremi kullanamazsınız. Hele şükür mantıklı bir öneri zaten kullanmamanız gerekmez mi !  Nemi saçınızdan çıkarırlar ve genel olarak sizin için kötüdürler. İşte

Brezilya Fönü Fiyatları

Değişik fiyatlarda olan  Brezilyalı fönü   250  civarında ortalama bir fiyat sunmaktadır. Şehrin etrafındaki bazı salonlarda Japon  saç  düzleştirme bulamayabilirsiniz. Genelde Brezilya fönünden daha pahalıdır ve İstanbul gibi büyük kentlerde olmaktadır.

Keratinli Saç Bakımı 

 

Bu keratinli saç maskesi kolaylıkla evde kendinize uygulayabilirsiniz. Bu keratin saç bakımında 2 şey yoktur. Formaldehit ve ısı…

  • 2 yemek kaşığı keratinli maske
  • 5 ml keratin (doa kimyadaki şişe keratinin yarısı)
  • 2 çay kaşığı b5 vitamini
  • 2 çay kaşığı e vitamini
  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Hepsi bu … Malzemeleri karıştırdıktan sonra saçlarınıza süreceksiniz. Saçlarınıza ısı uygulaması yapmayacaksınız. Daha sonra saçlarınızı sıcak havlu ile saracaksınız. Maskenin ve diğer içeriklerin daha sağlıklı nüfuz etmesini sağlar. 1 saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. 2 gün beklemenize gerek yoktur.

 

Brezilya fönü hakkında bilgilendirmede bulunduğumuz yazımız umarım işinize yaramıştır. Daha fazla bilgi almak için sitemizi takip edebilirsiniz. Konumuzla alakalı olarak aşağıdaki yazılarımıza da bakmanızı tavsiye eder, sağlıklı kalmanızı dileriz.

Keratin Tedavisi Zararları

 

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir