EgzersizlerGenel Sağlık

Boyun Ağrılarında Egzersiz Tedavisi

Boyun Egzersizleri

Günlük yaşamda en çok karşımıza çıkan rahatsızlıkların başında gelen boyun ağrıları hastaların ciddi sıkıntılar çekmesine neden olmaktadır. Özellikle bilgisayar başında çalışan kişi sayısının her geçen gün artmasından dolayı en çok karşılaştığımız rahatsızlıkların başında gelen boyun ağrıları için yapmanız gereken egzersiz türleri hakkında sizlere bilgi vererek bu ağrıları giderme fırsatını sunalım. Sizlere belirteceğimiz bu egzersizleri yaparak sizlerde boyun ve sırt sağlığınızı kendi başınıza koruma fırsatını bulmuş olacaksınız.

Boyun Kaslarını Geliştirmek

İlk olarak yapmanız gereken hareketin boyun kaslarınızı güçlendirmek için belirttiğimiz şekilde tedavi uygulamak olacaktır.  sağ elimizi alnımıza koyduktan sonra geriye doğru başımızı bastırmak olacaktır. ancak burada diğer elimizle de başımızı arka tarafına baskı uygulayarak başımızın düz bir şekilde kalmasını sağlamak olacaktır.  Tabi bu işlemi en az 10 kere 3 tekrar halinde 5’er saniyelik süreler ile yapmak bizlere tedavi hakkında detaylı bilgi sunacaktır.

Bu sefer  farklı bir yöntem olan tedaviyi açıklayalım. Burada yapmanız gereken iki elinizi başınızın arka tarafında birleştirerek başınızı geriye doğru yaslamak olacaktır. Bunun yaparken başınızın arkasına bulunan ellerinizde sizde öne doğru baskı yaparak boynunuzu sabit şekilde tutmaya çalışmalısınız. Tabi bu hareketi de yaparken 5’er saniyelik 10 tekrar kısmına dikkat etmelisiniz.

Diğer tedavi yöntemine geçelim bu tekrar hareketlerinden sonra. Bu sefer sağ elimiz ile sağ yanağımız ve kulak kısmına bastırarak başımızı yana doğru hafif şekilde ittirmek olacaktır. özellikle bu hareketi de yaparken yukarda belirttiğimiz tekrar kısmına dikkat etmek olacaktır. Diğer kısmada aynı şekilde uygulayarak Boyun Ağrılarında Egzersiz tedavisi işlemini yapmış oluyoruz. Bu hareketleri gün içerisinde 5 dakika ayırarak düzenli şekilde yaparsak boyun ağrılarınızın kısa süre içerisinde geçtiğini göreceksiniz.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir