EstetiklerGenel Sağlık

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Son Teknoloji Estetik Uygulamaları İle Kendinizi Yenileyin

Teknolojinin son yıllarda daha bir ilerlemesi sonucunda estetikte de büyük ilerleme kat edildi. Teknoloji sayesinde gelişen estetik uygulamalarında başarısızlık oranı giderek düşmektedir. Eskisine göre daha çok başarı sağlayan son teknoloji estetik uygulamaları sayesinde artık bayanların memnun olmadıkları bölge kalmayacaktır.

Teknolojinin gelişimi ile beraber kansız, neştersiz ve dikişiz estetik ameliyatları yapılmakta ve kesin sonuç alınmaktadır. Yüz gençleştirme ve vücut şekillendirmelerinde daha az cerrahi yöntem tercih edilmesi bunun bir kanıtıdır.

Son Teknoloji Ameliyatsız Estetik Yöntemleri

Çoğu kadın vücudunun bazı bölgelerinden rahatsız olduğu halde bıçak altına yatmaktan korktuğu için estetik yaptırmaktan kaçınır. Bunun yanında bir an önce iyileşme de isterler. Kısa süreli ve anında sonuç almak istedikleri için eski yöntem estetik uygulamalarını tercih etmezler.

Gelişen teknoloji sayesinde estetik yöntemleri de oldukça gelişmiştir. Yeni geliştirilen aletler sonucunda ağrısız sızısız operasyon geçirmek artık mümkün.

Son teknoloji estetik uygulamaları sayesinde hasta, kısa sürede sonuç alabiliyor ve kısa sürede eski günlük yaşamına devam edebiliyor.

ameliyatlı estetikAmeliyatsız estetik yöntemleri çoğu zaman kozmetik tedaviler olarak da adlandırılabiliyorlar.

Yüz ile ilgili uygulamalar hafif peeling ve cilt bakımları güzellik uzmanları tarafından uygulanabilirken; botoks, dolgu enjeksiyonları ve lazer uygulamaları ise uzman doktorlar sayesinde klinik ortamlarda gerçekleşmektedir.

Bazı hastaların iğneye ve kan görmeye karşı fobileri olduğu için en kolay ve basit yöntem ameliyatsız estetik uygulamalarıdır.

Gelişen teknoloji sayesinde estetik uygulamalarda da gözle görülür bir artış olmuştur. Kliniklerde son teknoloji estetik cihazları ile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

 • Bxs
 • Dolgu
 • Mezoterapi
 • Selülit Tedavisi
 • Yüz Gençleştirme
 • El Estetiği
 • Bölgesel Zayıflama gibi uygulamalar ameliyat gerektirmeyen estetik uygulamalarıdır.

Kısa Sürede Mükemmel Sonuçlar

Kadınların doktordan bekledikleri en büyük istek hiç şüphesiz budur. Bu konuda dünyada sayısız araştırmalar yapılmıştır. Nasıl daha kısa sürede sonuç alabiliriz, nasıl daha az ağrılı daha az dikişli uygulama gerçekleştirebiliriz, hasta nasıl kısa sürede eski hayatına geri dönebilir diye. Araştırmalar uzun zaman sonra cevap verdi. Araştırmaların cevap vermesindeki en büyük pay gelişen teknolojiye aittir. Teknolojinin gelişmesi ile sorular artık cevap buldu.

Önceki zamanlara nazaran estetik talepleri günümüzde katlanarak artmaktadır. Yine aynı şekilde günümüzde bilgiye kolay ulaşılıyor olması, bilgi seviyesinin yükselmesi, kadınların maddi imkânlarının artması, toplumda daha çok yer alır olmaları gibi unsurlar kadında güzel ve bakımlı olma taleplerini doğurmuştur.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok fazla talep gören bu uygulamalar sayısızca uygulanabilmekte ve kesin sonuçlar vermektedir.  Kadınların en çok beklentileri; cerrahi olmaması, olacaksa da kısa bir süre içine hemen iyileşebilmesi; cerrahi askı yöntemleri, ufak kesilerle yapılan cerrahi girişimlerdir.

ameliyatsız estetikKullanılan Aletler

 • eCO2 Fraksiyonel Lazer
 • Soğuk Lipoliz Cihazı
 • Spektra
 • Eximia
 • Ulterapy Cihazı
 • Nuvo O2 Terapy Cihazı

Kullanılan bu aletler sonucunda hastalar artık daha kısa sürede istenilen sonuca ulaşabilmekteler. Ağrısız sızısız ve ameliyatsız son model teknolojik bu aletler ile operasyonlar yapılmaktadır.

Teknolojinin bu kadar ilerlemesi ve estetik ameliyatların bu kadar kolay olması talebi de artırmıştır. Kısa süreli daha başarılı sonuçlar alabilmek için senelerce yapılan çalışmaların karşılığı alınmıştır. İlerleyen zamanlarda teknolojinin daha da çok ilerlemesi ile birlikte estetik alanında daha fazla gelişme olacağı iddia edilmektedir.

Kısa süreli bu uygulamalar sonucunda yüz 6 aydan 20 yıla kadar gençleşme gösteriyor ve eskisinden daha diri gözüküyor. Çok ufak yan etkileri olmasına rağmen uygulamaya değer operasyonlar olmuştur.

Etiketler
Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir