Ağız ve Diş HastalıklarıHastalıklar

20’lik Diş Ağrısına İyi Gelecek Tedavi Yöntemleri

20'lik Diş Ağrısı  Nedenleri  ,20'lik Diş Ağrısı  için Bitkisel Tedavi  ,20'lik Diş Ağrısı  için Sarımsak  ,20'lik Diş Ağrısına  Rakı 

20’lik diş ağrısı halk arasında kabir azabı diye adlandırılan hastalıkların başında gelmektedir. Özellikle bu konuda ağrı çeken kişilere evde uygulayacakları geçici yöntemler hakkında bilgi vererek diş ağrısını azaltmaya çalışacağız. Fakat 20’lik diş ağrısı için diş hekimine başvurmanı gerekirse dişinizi çektişrmeniz veya diş ağrısı için ilaç yazdırmanız gerekebilir. Eğer diş hekimi  çekmeye gerek görmezse ve hafif bir ilaç reçete ederse sizler aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

20’lik Diş Ağrısı  Nedenleri 

 

20’lik diş ağrısı    aslında evrimsel süreç ile alakalıdır. Artık kullanmaya gerek kalmadığımız dişimiz arkadan çıkarak baskı yapmaya, damağı ve diş alanını zorlamaya başlar. Bu zorlama ağrının en temel nedeni olmakla beraber genelde 20’lik dişlerin fırçalanamaması bu dişlerde çürümeye ve bakterilerin dişte iltihabına neden olur. Bundan kaynaklı ayrıca ağrılı bir süreç yaşanmaktadır. Eğer herhangi bir diş sorunu veya diş çürüğü, diş kırılması, diş eti sorunları ile karşılaşırsanız diş hekiminize başvurmanız gerekir.

20’lik Diş Ağrısı  için Bitkisel Tedavi 

 

20'lik Diş Ağrısı  için Bitkisel Tedavi 

20’lik diş ağrısı için aşağıda sizlere evde uygulayabileceğiniz hem bitkisel tedaviler hem de diğer yöntemler sunulmaktadır.

20’lik Diş Ağrısı  için Sarımsak 

Sarımsak diş ağrınızı hafifleten doğal ilaçlardan biri olarak bilinir. Ağrıyı azaltmada etkili olabilecek antibiyotik ve diğer maddelere sahiptir. Diş ağrısını tedavi etmek için sarımsak kullanmak için; ezilmiş sarımsak ve biraz tuz karıştırılmalıdır. Doğrudan etkilenen dişin bulunduğu bölgeye uygulayın. İsterseniz direk sarımsakta çiğneyebilirsiniz.

20’lik Diş Ağrısı  için Soğan 

İkinci hızlı ve doğal yol soğan kullanımıdır. Soğanlar, bir enfeksiyona neden olan faktörleri iyileştirerek diş ağrısı kontrol edebilen antiseptik ve diğer özelliklere sahiptir. Diş ağrısı rahatlatmak için soğan kullanmak için; çiğ soğanı birkaç dakika çiğneyebilirsiniz veya  doğrudan enfekte diş üzerinde bir parça soğan da yerleştirebilirsiniz.

20’lik Diş Ağrısı  için Tuzlu Su 

Diş ağrısı için en kolay ev ilaçlarından biri tuzlu su kullanmaktır. Bir bardak ılık tuzlu su sadece  diş ağrısını tedavi edebilir. Tuzlu suyun dişin etrafındaki alanı temizlemede iyi bir etkisi vardır. Bunun için bir bardak ılık suya yarım kaşık tuz karıştırın ve gargara olarak kullanın. Bu ağzınızdaki bakterileri öldürerek dişlerinizi koruyacaktır.

20’lik Diş Ağrısı  için Buz 

Diş ağrısı için diğer ev çaresinden biri de  buz küpleridir. Dişş ağrısını kolayca rahatlatabilirler. Bir diş ağrısı için buz uygulamak için  buz küplerini kullanabilirsiniz.  Direk bir bu küpünü diş ağrınıza tutabilirsiniz.

20’lik Diş Ağrısı  için Karanfil 

Karanfil diş ağrısı problemi ile baş etmede çok etkilidir. Bu madde, diş ağrısını hafifletmeye ve enfeksiyona karşı savaşmaya yardımcı olan antibakteriyel, antioksidan, anestetik ve antiinflamatuar özellikleri barındırmaktadır . 2 bütün karanfil ve biraz zeytin  yağı  karıştırılmalıdır.  Karanfilleri burada toz haline getirmeniz gerekir. Daha sonra bir pamuk yardımı ile dişe sürülür.20'lik Diş Ağrısına Nane Çayı 

20’lik Diş Ağrısına Nane Çayı 

Bu madde ayrıca mucizevi bir güce sahiptir. Nane ağzı etkilenen bölgeyi uyuşturmaya yardımcı olabilir. Ayrıca mentol içeriği, diş etleri ve dişler üzerinde bir soğutma etkisi yaratabilir. Aynı zamanda tahriş ve iltihaplanmayı da söker alır.  Sadece kurutulmuş nane yapraklarını bir bardak kaynar suya ekleyip kaynatın ve  20 dakika kadar soğuduktan sonra , ağzınıza   sürün, sonra tükürün.

20’lik Diş Ağrısına  Rakı 

20’lik diş ağrısı için de genelde diş ağrısı içinde halkımız genelde rakı kullanmaktadır. Rakı içeriğinde alkol oranı yüksektir ve dişi uyuşturur. Ayrıca bu oran bakterileri ve iltihabı temizlemeye yardımcı olur.

 

20’lik diş ağrısı sorunları devam ederse doktorunuza görünmeyi unutmayın. Diş hastalıkları tüm vücudunuzu , kalbinizi ve böbreklerinizi etkiler diş hekiminden korkmanız gerek yoktur ve artık gelişen teknoloji ile her şey ağrısız yapılmaktadır. Sağlıklı dişler için dişlerinizi fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı unutmayınız.

Devamını Gör

SanalDoctor

sanaldoctor.com administrator

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir